Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

‘Emekliler yaşam mücadelesi veriyor’


İYİ Parti Erenler İlçe Başkanı Şemsettin Duman ve yönetim kurulu üyeleri, STK ziyaretleri kapsamında Türkiye Emekliler Derneği Adapazarı Şube Başkanı Orhan Büyü ve yönetimi ile görüşerek sorunlar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Herkes emekli olacak

Ziyaret hakkında  açıklama yapan Türkiye Emekliler Derneği Adapazarı Şube Başkanı Orhan Büyü, SGK kaynaklı dernek olduklarını ve üyelerine faizsiz taksitli yakacak temininde ve diğer asli ihtiyaçlarında yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi. Başkan Büyü, ayrıca emeklilerin yaşam mücadelesi verdiklerini, bir gün herkesin emekli olacağını bu sebeple derneğe sahip çıkmaları gerektiğini ifade etti.   

Bir sohbeti aktardı

Bir emekli ile aralarında geçen sohbeti aktaran Duman ise, “Emekli abimizin çocuğu babasını ziyarete gittiğinde palto ile oturduğunu görmüş ve babasına, ‘bu soğuk havada doğalgazı neden yakmıyorsunuz baba’ demiş. Babası oğluna,  ‘oğlum bu ortamda doğalgaz yakamıyoruz, tasarruf etmeye çalışıyoruz’ dedikten sonra serzenişte bulunmuş. ‘Evladım biz bu devlete ne istedi ise verdik, askere çağırdı gittik, vergi istedi verdik. Emekli olduk şimdi bize yaşam mücadelesi vermek için çırpınmayı nasıl reva görüyor?’ Şimdi Almanya'dan emekli olup gelip burada güllük gülistanlık tablo çizenler var ya hani orada bin 200 Euro civarı emekli maaşı alanlar bu anekdotu tekrar okuyup ona göre konuşsunlar. Oradan aldıkları bir maaş ile aylık tatile çıkanlar burada emeklilerin aylık maaşları ile evden ancak sokağa market market ucuz ürün ve bayat ekmek alma turuna çıktıklarını da göz önüne alsınlar” dedi.

 

16 Aralık 2021 , Perşembe Bu haber toplam 1148 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU