Günün Tarihi:26 Ocak 2022

Yoğun bakım derdi son bulacak


Sağlık Bakanlığı’nın ilimizde yapımını başlattığı bin yataklı Şehir Hastanesi ile 100 yataklı Acil Durum Hastanesi inşaatları hızla ilerliyor. Yeni yılda hizmete girecek Acil Durum Hastanesi ile birlikte ilimizdeki yoğun bakım derdi de son bulacak.

Sorunlara çözüm olacak

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda devam eden Şehir Hastanesi ile Acil Durum Hastanesi’nin nitelikli hasta yatakları, uluslara arası standartlarda laboratuvarları, ameliyathaneleri, son teknolojiye sahip tıbbi cihazları, yoğun bakım kapasitesiyle kentin tüm sağlık sorunlarına çözüm olacağı vurgulandı.

Mükemmeliyet merkezi

Şehir Hastanesi’nin vatandaşların tek bir kampüste sağlık ihtiyaçlarını karşıladığı, en ileri teknoloji ile donatılan sağlık üssü, mükemmeliyet merkezi olacağı belirtilen açıklamada, “Yatak kapasitesi bin 564’e çıkabilecek donanımda planlandı. Bünyesinde genel, kadın doğum ve çocuk, onkoloji, KVC olmak üzere 4 ayrı hastane olacak. Genel hastane 428, kadın doğum ve çocuk hastanesi 154, onkoloji 151, KVC hastanesi 100 yataklı olacak” denildi.

48 yoğun bakım yatağı

Acil Durum Hastanesi’nin 106 yatak kapasiteli planlandığı vurgulanan açıklamada, “Artık son aşamaya gelindi. Yoğun bakım hastaları için de önemli bir imkan sağlayarak, ileri düzey ameliyatların, girişimsel müdahalelerin yapılabileceği donanımda olacak. 6 ameliyathane, 2. ve 3. basamak yoğun bakımda 24’er tane olmak üzere toplam 48 yoğun bakım yatağı ile hizmet verecek” sözlerine yer verildi.

12 müşahede yatağının yer alacağı acil serviste 2 poliklinikte hasta kabulü yapılacak Acil Durum Hastanesi yeni yılda SEAH’ın Merkez Kampüsü yanında hizmete girecek.

ŞEHİR Hastanemiz Alandüzü’nde

Bittiğinde böyle olacak Sakarya Şehir Hastanesi’nin yapımı Alandüzü’ndeki arazide sürüyor. Hastanede her branşta 300 poliklinikte hasta kabulü yapılacağı gibi, 33 ameliyathane, 15 doğum salonu, yetişkin ve yeni doğan dahil olmak üzere 183 yoğun bakım yatağı yer alacak.

 

17 Aralık 2021 , Cuma Bu haber toplam 790 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU