Günün Tarihi:26 Ocak 2022

‘Emin adımlarla ilerliyoruz’


AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, beraberinde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan ve İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalışkan ile birlikte AK Parti 151. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda hazır bulundu.

Yeni model

Toplantı ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Başkanı Tever, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hayata geçirdiğimiz düşük faiz, yüksek istihdam, yatırım ve ihracat merkezli yeni Türkiye ekonomi modelimizin meyvelerini önümüzdeki süreçte inşallah daha net bir şekilde alacağız. İhracatımızın 2021 yılını 225 milyar doların üzerinde bir rakamla tamamlanması da doğru yolda olduğumuzun en net göstergesi olmuştur. Son 20 yıldır serbest piyasa koşullarından ödün vermeyen yıllık ortalama yüzde 5,3 büyümeyi başaran ekonomimizin bu süreçlerden de güçlenerek çıkacağına inanıyoruz” dedi.

 

Enflasyon köpüğü

Tever, “Hazine ve Maliye Bakanlığımız döviz kurundaki dalgalanmaların ve fahiş fiyat artışlarının vatandaşlarımız üzerindeki etkisini azaltmak için gereken adımları atmaya devam edecek. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Türkiye Ekonomi Modelinin tedbir paketleriyle döviz kuru üzerindeki köpüğü almıştı. Bakanlığımız şimdi enflasyon üzerindeki köpüğü de bir dizi önlem ve tedbirle alarak ülkemizi hak ettiği seviyeye ulaştıracaktır inşallah. Buna olan inancımız ve güvenimiz de tamdır” dedi.

 

2023 hedefleri

Tever, “Ayrıca Cumhurbaşkanımız, toplantımızda hazineye ait tarım arazilerini kiralayan 55 bin çiftçimizin kira sözleşmelerinin yıllık artış bedelini de yüzde 22’den, yüzde 9’a indirgeyerek üreticilerimize bu konuda bir müjde vermiştir. Çiftçilerimiz adına kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. AK Parti’miz aynı aşk, heyecan ve inanç ile huzur, istikrar ve güvenin adresi olmaya devam ediyor. 2023 hedeflerimize de aynı doğrultuda ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz” dedi.

 

Saha çalışmaları

Tever, “AK Parti Sakarya teşkilatları olarak saha çalışmalarımızı günden güne daha da artırarak sürdürmeyi planlıyoruz. Şuanda sahada ekonomi modelimizi vatandaşlarımıza aktarmaya devam ediyoruz. 2023 seçimlerine kadar önümüzde bir buçuk yıllık bir süreç var. Bu zamanın her gününü, her anını en verimli, en etkili bir şekilde değerlendirmek için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz” dedi.

 

Milletin gönlü

Tever, “Tüm teşkilat mensuplarımızla birlikte sahada, 2023 seçimlerine kararlı ve en iyi şekilde hazırlanacağız. Milletin partisi olan AK Parti’mizin, milletimizin gönlündeki yerini daha yükseğe çıkartmak için tüm unsurlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerine değindi. Toplantının basına kapalı bölümünde, teşkilatlarla ilgili bilgilendirmeler ve çeşitli konularda istişareler gerçekleştirildi.

 

5 Ocak 2022 , Çarşamba Bu haber toplam 543 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU