Günün Tarihi:26 Ocak 2022

‘Sakarya’da esnaf mağdur’


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Uzunçarşı ve Unkapanı Projesinin yürütüldüğü bölgede esnafları ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Fahiş artış

İl Başkanı Ecevit Keleş, İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, İl Başkan Yardımcıları Cemal Demir ve İsa Şahinoğlu ile beraber ilk ziyareti Uzunçarşı esnafına yaptı. Esnafın zor bir dönemden geçtiğini, fiyatlarda yaşanan istikrarsızlığın esnafa yansıdığını dile getiren Başkan Keleş, “Esnafımız, ülke ekonomisinde yaşanan kötü yönetimin bedelini halkımız gibi ödüyor. Sattığı ürünü aynı fiyata yeniden rafına koyamıyor. Bir de fahiş artışı esnaf yapıyor gibi oluşturulan algı nedeniyle müşteri ile karşı karşıya geliyor. Dövizdeki iniş çıkışlar nedeniyle üreticinin yaptığı zam esnafa yansıyor. Gıda başta olmak üzere fiyat istikrarı sağlanması gerekiyor” dedi. CHP’in esnaflara yönelik projeleriyle ilgili bilgiler veren Keleş, “CHP iktidarında Aile Sigortası projesi hayata geçirilecek. Esnaf Bakanlığı kurulacak ve Halk Bankası bu bakanlığa bağlı olacak. Esnaflarımız, CHP iktidarında nefes alacak” şeklinde konuştu.

 

Unkapanı Meydanı

Unkapanı Meydanı’nda esnafları ve proje alanını da gezen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, “4 aydır Unkapanı Projesinde bir arpa boyu yol alınamadı. Eylül ayında para yoksa bu projelere neden başlanıyor diye sorduğumuzda hamaset dili kullanan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, canlı yayında Sakarya’mızın sorunlarını konuşalım teklifimize de dönüş yapmadı. Yurttaşlarımız adına konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

5 Ocak 2022 , Çarşamba Bu haber toplam 555 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU