Günün Tarihi:26 Ocak 2022

Arifiye’de eğitim temasları


2022 yılının ilk ziyaretini Arifiye ilçesine gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilçedeki eğitimi durumu ile ilgili bilgi alırken, bazı okullarda da incelemede bulundu.

Eğitim yatırımları

Müdür Savaşçı, ilk ziyaretine İlçe Kaymakamı Bekir Dınkırcı'ya yaptı. İlçede yapımı devam eden okul inşaatları ve yıl içinde yapılması planlanan eğitim yatırımlarının değerlendirildiği toplantıya Arifiye Belediye  Başkanı İsmail Karakullukçu, İlçe Millî Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç ve İnşaat Biriminden Sorumlu İl Millî Eğitim Şube Müdürü Fatih Arduç da katıldı. Müdür Savaşçı, Kaymakam Dınkırcı ve Başkan Karakullukçu'ya ilçedeki eğitim yatırımlarına verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

 

Şehit Kaymakam

Arifiyeli Şehit Kaymakamımın adını taşıyan Şehit Muhammet Fatih Safitürk Anadolu Lisesi, yapımı tamamlanan yeni binasında bugün ilk dersini gerçekleştirdi. Fatih Mahallesi'nde yaptırılan 24 derslikli yeni binasına taşınan okul öğrencilerini İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ziyaret etti.

 

Eğitim yuvası

Yeni yıla yeni binasında giren öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Müdür Savaşçı, fiziki anlamda modern bir eğitim yuvasına kavuşan öğrenci ve öğretmenlerimize yeni binalarının hayırlı olmasını diledi. Eğitimde verimlilik açısından fiziki olanakların önemli olduğunu ifade eden Müdür Savaşçı, ziyaretinde öğrenci ve öğretmenlere kitap hediye etti.

 

Bekir Sıtkı Durgun

Arifiye ilçesine ziyaret gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Bekir Sıtkı Durgun İlkokulunun onarım faaliyetlerine yönelik incelemelerde bulundu. İlçe Millî Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç ile İnşaat ve Emlak biriminden sorumlu Şube Müdürü Fatih Arduç'un da eşlik ettiği ziyarette Müdür Savaşçı, onarım çalışmalarını yürüten firma yetkililerinden süreçle ilgili bilgi aldı.

 

Yeni okul binaları

Okul binalarındaki iyileştirme çalışmalarının yeni yılda yoğun bir şekilde devam edeceğini belirten Müdür Savaşçı, 2022'de ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni okul inşaatlarının da planlamalar çerçevesinde yapılacağını kaydetti.

 

Kazım Karabekir

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Arifiye ilçesindeki Kazım Karabekir İlk ve Ortaokulunu ziyaret etti. Okulun bölümlerini ve sınıfları gezen Müdür Savaşçı, öğrencilerle ve öğretmenlerle bir araya geldi.

 

Eğitim sürecek

Yüz yüze eğitimin yeni yılda maske mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak devam edeceğini belirten Müdür Savaşçı, bakanlık tarafından hazırlanan yardımcı kaynak destek programının öğrencilerin öğrenme faaliyetlerinin zenginleştirilmesine büyük katkılar sağladığını ifade etti.  8. sınıf öğrencilere yönelik il geneli Kazanım Değerlendirme Sınavı uygulanmasının planlandığını belirten Müdür Savaşçı daha sonra öğretmen ve öğrencilere kitap hediye etti. 

7 Ocak 2022 , Cuma Bu haber toplam 440 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU