Günün Tarihi:26 Ocak 2022

612 olay aydınlandı


Emniyet Olay Yeri İnceleme’nin önemi büyük Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü’nün uzman ekipleri, kentte yaşanan olaylarda yaptıkları başarılı çalışmaları ile kısa sürede aydınlatılmasını sağlıyorlar.

Her türlü delil

Olay Yeri İnceleme birimleri meydana gelen bir olayın aydınlatılması amacıyla, olay yerinde delil niteliği taşıyabilecek her türlü iz, eser ve emarenin bilimsel ve teknik yöntemler kullanılarak araştırılması, elde edilen bulguların tespiti, kayıt altına alınması ve dokümantasyonu, toplanması, muhafazası ve ilgili yerlere gönderilmesi işlemlerini yerine getiriyor.

 

Faili meçhul

Olay yerinden elde edilen deliller, suçluların yakalanması ve adalete teslim edilmesinde büyük öneme sahip olan ekipler cinayet, hırsızlık, gasp, kundaklama bazen de çok gizli ve karmaşık terör bağlantıları olan faili meçhul kalmış olayların çözülmesinde kilit rol oynuyor. Olay yeri polisleri, son teknoloji ekipmanlarıyla suç bölgelerinde yaptıkları incelemelerle görülmeyeni görüp, fark edilmeyeni fark ediyor.

 

2021 yılı raporu

Sakarya Emniyet Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü, uzman ekiplerle kentte çok başarılı çalışmalar gerçekleştirdi. 2021 yılında ekiplerce bin 157 olay yeri incelemesi yapılırken, 929 olaydan bulgu elde edildi. Parmak İzi İnceleme uzmanlarınca toplam 691 şahıs tespit  edilerek,  612 olay aydınlatıldı.

Bomba uzmanları tarafından da 6 şüpheli pakete müdahale edilirken, 119 alan araması gerçekleştirildi.

 

12 Ocak 2022 , Çarşamba Bu haber toplam 369 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU