Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Kardeş Ağrı’ya yardım tırı


Sakarya'dan Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine gönderilecek olan yardım tırı Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce ve katılımcıların duası eşliğinde yola çıktı.

Yola çıktı

Sakarya'nın kardeş şehri olan Ağrı'nın Taşlıçay İlçesine dayanışma kültürünü pekiştirmek amacıyla gönderilen gıda ve bebek bakım setinin bulunduğu toplamda 700 kolilik yardım malzemeleri Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen tören ile uğurlandı. Törene; Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı AK Parti İlçe Başkanı Erol Aydın, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, Sakarya İl Müftüsü Yardımcısı Burhan Bilgin, Sakarya Ağrılılar Derneği Başkanı Mehmet Berke ve yönetiminin yanı sıra bazı sivil toplum kuruluşları başkanları ve davetliler katıldı. Başkan Ekrem Yüce’nin konuşmasının ardından Sakarya İl Müftüsü Yardımcısı Burhan Bilgin’in yaptırdığı dua eşliğinde yardım tırı Ağrı’ya gitmek için yola çıktı.

 

Teşekkür etti

Dayanışma kültürünün güzel bir örneğini sergilemek için bir araya gelindiğini vurgulayan Başkan Ekrem Yüce, “Kardeş şehirler birbirlerine uzak olan şehirlerin oluşturduğu yardımlaşma dayanışma amacıyla oluşturdukları birliklerdir. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak da biz de birçok şehirle ‘Kardeş Şehir’ protokolünü imzaladık. Almanya, Kırgızistan, Özbekistan, Hollanda, Libya, Tunus gibi ülkede kardeş şehirler olduğu gibi Kütahya, Bitlis, Rize, Karabük de kardeş şehirlerimiz arasındadır. Bugün de Kardeş şehirlerimizden birisi olan Ağrı’nın Taşlıçay ilçesine de dayanışma amacıyla gönderecek olduğumuz tır için katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

700 kolilik destek

Dayanışma tırında 700 koli destek malzemesi bulunduğunu ifade eden Başkan Yüce, “Bu kolilerden 100 tanesini Ağrılılar Derneği Başkanı ve yönetimi temin etmiştir. Diğer 100 taneyi de birlikte çalıştığımız Hayrat Vakfı tarafından takdim edilmiştir. Biz de geriye kalan 400 koli gıda ve 100 koli bebek bakım setini üstlendik. İnşallah tırımız da dualarımızla harekete geçecek. Kardeşlerimizin her geçen gün sayısı artıyor. Kardeşlik sınır tanımaz felsefesiyle yola çıktık. Bu sebeple kardeş olduğumuz şehirlere bu tür katkı ve desteği sağlamaya devam ediyoruz” dedi.

 

Gülümseten diyalog

Törende Başkan Ekrem Yüce’nin konuşmasının sona ermesinin ardından bir vatandaş, “Sen ne giysen sana çok yakışır. Sana bakan gözler kamaşır. 2023 milletvekilliği seçimlerinde sana AK Parti Sakarya Milletvekilliği çok yakışır” demesi gülümsemelere neden oldu.

 

12 Ocak 2022 , Çarşamba Bu haber toplam 291 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU