‘Pazarcı esnafının yer tahsisi iptal edilmiştir’13 Ocak 2022, Perşembe

Güvenlik tehlikede

İlçede yaşanan olayın farklı şekilde kamuoyuna yansıdığını belirten Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu yaptığı açıklamasında şunları belirtti, “11.01.2022 günü Ferizli ilçe merkezinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atacak şekilde bir eylemde bulunan vatandaşla ilgili bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

 

Olumsuz davranış

Bir süredir ilçemizde bulunan pazaryerinde sergilediği olumsuz davranışlarla esnaf ve vatandaşların zabıta amirliğimize şikâyette bulunduğu bir şahıs hakkında zabıta personelimiz bu şikayetler konusunda kendisine defalarca uyarı yapmıştır. Bu uyarılara rağmen uyması gereken kuralları dikkate almayan şahsın aynı şekilde başka pazar yerlerinde de bu huzursuzlukları sergilediği tespit edilmiştir.

 

Bıçak ve satır

Bahse konu şahsın son olarak temizlik personelimize bıçak ve satır gibi aletlerle  saldırma teşebbüsünde bulunması üzerine  Ferizli Belediyesi olarak yasal işlemi başlatmış ve pazar yerinde kullanımına tahsis edilen yer Belediye Encümen kararıyla iptal edilmiş ve kendisine tebliğ edilmiştir. Pazaryerinde huzursuzluğa sebebiyet vermemesi, bir daha ilçe pazarına girmemesi ve alınan yasal kararın kendisine beyan edilmesine rağmen dün (11.01.2022) sergi açmak üzere pazara gelmiş ve zabıta personelimizin marifetiyle tezgah açması engellenmiştir.

 

Yasal süreç

Şahıs bu iptalin ardından dün (11.01.2022) akşam saat 16:45 civarında ilçe merkezinde aracıyla pazar ürünlerini yollara savurmuş, araçlara zarar vermeye çalışmıştır. Konuyla ilgili gerekli yasal ve adli süreçler başlatılmıştır.

Ferizli Belediyesi olarak sorumluluk alanlarımızda vatandaşlarımızın huzur ve rahatı için tüm tedbirleri almaya ve bunları istikrarlı bir şekilde uygulamaya devam edeceğiz”.

 

Bu haber toplam 403 defa okundu.