Günün Tarihi:26 Ocak 2022

‘Pazarcı esnafının yer tahsisi iptal edilmiştir’


Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu Ferizli’de önceki gün akşam saatlerinde bir pazarcı esnafının vatandaşların can ve mal güvenliğini hiçe sayarak sebze ve meyvelerini kamyonetiyle sokağa saçması üzerine Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu yaptığı açıklamasında, “Pazarcı esnafının yer tahsisi iptal edilmiştir” dedi.

Güvenlik tehlikede

İlçede yaşanan olayın farklı şekilde kamuoyuna yansıdığını belirten Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu yaptığı açıklamasında şunları belirtti, “11.01.2022 günü Ferizli ilçe merkezinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atacak şekilde bir eylemde bulunan vatandaşla ilgili bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

 

Olumsuz davranış

Bir süredir ilçemizde bulunan pazaryerinde sergilediği olumsuz davranışlarla esnaf ve vatandaşların zabıta amirliğimize şikâyette bulunduğu bir şahıs hakkında zabıta personelimiz bu şikayetler konusunda kendisine defalarca uyarı yapmıştır. Bu uyarılara rağmen uyması gereken kuralları dikkate almayan şahsın aynı şekilde başka pazar yerlerinde de bu huzursuzlukları sergilediği tespit edilmiştir.

 

Bıçak ve satır

Bahse konu şahsın son olarak temizlik personelimize bıçak ve satır gibi aletlerle  saldırma teşebbüsünde bulunması üzerine  Ferizli Belediyesi olarak yasal işlemi başlatmış ve pazar yerinde kullanımına tahsis edilen yer Belediye Encümen kararıyla iptal edilmiş ve kendisine tebliğ edilmiştir. Pazaryerinde huzursuzluğa sebebiyet vermemesi, bir daha ilçe pazarına girmemesi ve alınan yasal kararın kendisine beyan edilmesine rağmen dün (11.01.2022) sergi açmak üzere pazara gelmiş ve zabıta personelimizin marifetiyle tezgah açması engellenmiştir.

 

Yasal süreç

Şahıs bu iptalin ardından dün (11.01.2022) akşam saat 16:45 civarında ilçe merkezinde aracıyla pazar ürünlerini yollara savurmuş, araçlara zarar vermeye çalışmıştır. Konuyla ilgili gerekli yasal ve adli süreçler başlatılmıştır.

Ferizli Belediyesi olarak sorumluluk alanlarımızda vatandaşlarımızın huzur ve rahatı için tüm tedbirleri almaya ve bunları istikrarlı bir şekilde uygulamaya devam edeceğiz”.

 

13 Ocak 2022 , Perşembe Bu haber toplam 343 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU