Günün Tarihi:26 Ocak 2022

‘Emeklilerin sesini duymuyorlar’


CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, İl Başkan Yardımcısı Gönül İrşi, Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Kadanalı, Serdivan ilçe Başkanı Atilla Karahan, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şaban Koludra ile birlikte Türkiye Emekliler Derneği Sakarya Şube Başkanı Sinan Turan ve dernek üyelerini ziyaret etti.

Emeklilerin taleplerini dinleyen Başkan Keleş, “Emeklilerimiz ciddi sıkıntılar yaşıyor. Maaşlarının çok düşük olması yaşam standartlarını çok fazla düşürüyor. Emeklilerimizin bizlerden talepleri şu şekilde;

-Her yıl yakacak yardımı yapılması,

-Vergi iadesi uygulamasının yerine getirilen ek ödeme oranının Yüzde 10’a çıkarılması

-Bayramlarda verilen ikramiyenin bir maaş olarak düzenlenmesi.

-Emekli maşlarının en az asgari ücret düzeyinde olması. Emeklilerimizin bu taleplerinde haklılar ve bizlerde sonuna kadar yanlarında ve destekçi olacağız” dedi.

 

Yanıt veremiyorlar

Emeklilerin taleplerini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekillerine ileteceklerini ifade eden Başkan Keleş, “Mevcut iktidar her kesime olduğu gibi emeklilerimize de kulaklarını tıkadı. Beklentilere yanıt veremiyorlar. Emeklilerimiz, aldığı düşük maaş ile geçinmeye çalışıyor. Emeklilerimiz, CHP iktidarında hak ettikleri değeri görecekler” dedi.

 

14 Ocak 2022 , Cuma Bu haber toplam 256 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU