Günün Tarihi:19 Ağustos 2022

Yazlık’a ‘Sıfır Atık Kütüphanesi’


Sıfır Atık Projesi Yazlık İlkokulu Kütüphanesinde hayat buldu.

Açılışı yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Yazlık İlkokulunu ziyaret ederek geri dönüşüm malzemelerinden oluşturulan kütüphane açılışını Serdivan Kaymakamı Ali Candan, Belediye Başkanı Yusuf Alemdar il ve ilçe yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

 

Büyük kazanım

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Çocuklarımıza, geri dönüşüm bilinci kazandırılmasında katkı sağlayan sıfır atık projesinden esinlenilerek yapılan çalışmayı takdir ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde Bakanlığımızca tamamlanan ‘Kütüphanesiz Okul Kalmayacak’ projesinin okullarımız için büyük kazanımlara vesile oluyor” dedi.

 

Yegane anahtar

Yere sağlam basmak ve geleceğe emin adımlarla yürümek için her anlamda donanımlı bireyler yetiştirmenin önemli bir vazife olduğunu ifade eden Savaşçı, “Başarmak için yegâne anahtarımız bilgi ve kitaptır; amacımız da kitap okumayı sevdirmek olmalıdır” dedi.

 

20 Ocak 2022 , Perşembe Bu haber toplam 269 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU