Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

Beyaz önlükleri giydiler


Sakarya Üniversitesinde Tıp Fakültesi öğrencileri için beyaz önlük giyme töreni düzenlendi.

İyi bir doktor

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tıp Fakültesiyle ortaklaşa gerçekleştirilen protokol ve öğrencilerin aileleri de iştirak etti. Törenin açılış bölümünde konuşan Tıp Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi Yağmur Başarkan, “Hastaların ilacı reçetelerde, bizim ilacımız ise onları iyi edebilmenin verdiği mutlulukta saklı. Her şeyden önce iyi bir insan sonrasında ise iyi bir doktor olma hedefi taşıyoruz” dedi.

 

Gurur ve mutluluk

Açılış konuşmasına SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, beyaz önlük giyme töreninin Sakarya’ya ilk karın düştüğü güne denk gelmesine dikkat çekerek başladı. Rektör Prof. Dr. Savaşan, “Bugün beyaz önlük giyerek hayatlarının en mutlu günlerinden birini yaşayan öğrencilerimiz hayatınızın her gününü gururla ve mutlulukla geçirmenizi dilerim. Olumsuz sayılabilecek olaylar yaşansa da hasta duasını alan hekimler olarak inanıyorum ki hem bu dünya da hem de ahirette huzurlu ve bahtiyar olacaksınız. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” ifadelerini kullandı.

 

İlk basamak

Bilecik Şeyh Edebali üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, “Tıp Fakültesi öğrenciliği hekimlik mesleğinin ilk basamağıdır. Sizler artık birer hekim adayısınız. Bu başarınızdan dolayı her birinizi tebrik ediyorum. Bugün giyeceğiniz beyaz önlükler bizlere bir sorumluluk yükleyecek ve sizlerde bu sorumluluğu hayatınız boyunca taşıyacaksınız” diye konuştu.

 

Önlük kirlenmez

SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, “Beyaz önlük temizliğin saflığın, soğukkanlılığın ve asaletin simgesidir. Bu da karşınızdaki insana ve hastaya güven verir. Hastanın kanı önlüğe geldiğinde önlük asla kirlenmez; önlüğün hakkını vermiş olursunuz” dedi.

 

Törene katılım

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen törene Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Bilecik Şeyh Edebali üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Yusuf Özden, SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem Akbulut, Sakarya MÜSİAD Temsilcileri, SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, Şeyh Edebali Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Baykan, Dekan Yardımcılar, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve çok sayıda akademisyenle öğrenci velileri katıldı.

 

 

21 Ocak 2022 , Cuma Bu haber toplam 241 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU