Eğlence kısa sürdü!21 Ocak 2022, Cuma

 

Kayalar Reşitbey

Edinilen bilgilere göre, Erenler Kayalar Reşitbey Mahallesi’nde 16 Ocak tarihinde hırsızlık olayı yaşandı. E.Y.Ö. isimli şahsın evinden 35 bin dolar ve 20 bin TL olmak üzere yaklaşık 475 bin TL değerinde nakit para ve bazı eşyalar çalındı.  

 

JASAT Timleri

Hırsızlık olayının haber verilmesi üzerine Erenler İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ekibi ile JASAT dedektifleri müşterek olarak gerçekleştirdikleri çalışmalar neticesinde olayın faillerinin A.C.H. (20), S.S.Ç. (17), A.B. (17) ve M.N. (17) isimli şahıslar olduğunu tespit etti.

 

400 dolar kalmış

Tespit üzerine harekete geçen ekiplerce 4 şüpheli kısa sürede yakalandı. Çaldıkları paraları İstanbul’da lüks bir eğlence merkezinde harcadıklarını itiraf eden şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramada ise sadece 400 dolar bulundu.

 

Bir şüpheli daha

Jandarmadaki işlemleri sonrasında adliyeye sevk edilen şüphelilerden A.C.H. ve A.B. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer iki şüpheli ise serbest bırakıldı. Kalan 400 dolar ile çalıntı eşyalar sahibine teslim edilirken, olayda adı geçen Y.T.’de (38) gözaltına alındı. Jandarma’nın Adliye’ye sevk ettiği Y.T.  mahkemece tutuklanınca, cezaevine gönderilen şüpheli sayısı 3’e çıktı.

 

Bu haber toplam 336 defa okundu.