Günün Tarihi:19 Ağustos 2022

Dekan Narbay, Adalet Çalıştayı’na katıldı


Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şafak Narbay, Ankara’da Türkiye Adalet Akademisi tarafından düzenlenen “Yargı Kararlarının Gerekçelendirilmesinde Hukuk Fakültelerinin Rolü Çalıştayı” programına katıldı.

Ders planları

Dekan Prof. Dr. Yarbay Programda, hukuk fakültelerindeki sorunlara bütüncül bir bakış açısı ile yaklaşılması gerektiğine değinerek; hukuk fakültelerinin sayısı, öğrenci kontenjanları, nitelikli öğretim üyesi durumları ve kütüphane alt yapılarının ele alınması gerektiğine vurgu yaptı. Zorunlu olarak okutulacak derslerin ve asgari kredilerinin ortak bir şekilde belirlenmesi gerektiğine inandığını ifade eden Prof. Dr. Narbay, zorunlu teorik derslerin uygulama çalışmalarının mutlak surette yıllık ders planları içerisinde dâhil edilmesi ve programlarda da açıkça kredi saati ve ayrı ders saatleri ile gösterilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Teşvik edici

Hâkim ve savcı adaylarının tezli yüksek lisans ve doktora yapmaları konusunda teşvik edici düzenlemelerin yapılması üzerine duran Prof.Dr. Narbay, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Hâkim Muhittin Özdemir ve çalışma arkadaşlarına da adaylık süreci sonunda görev mahallerine giden hâkim ve savcıların bilimsel literatüre başvurabilmeleri ve elektronik kaynaklardan da yararlanabilmeleri için adliyelerde “fiziksel ve elektronik kütüphane” oluşturulması gerektiği yönünde değerlendirmelerde bulundu.

17 Şubat 2022 , Perşembe Bu haber toplam 488 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama



SAKARYASPOR PUAN DURUMU