Günün Tarihi:2 Temmuz 2022

Gençlerin Sakarya buluşması


Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Sakarya Üniversitesi’ndeki “Sakarya Bir Başka” etkinliğinde misafir öğrencileri buluşturdu.

600 öğrenci

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa birçok farklı projeye imza atan Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi, organize ettikleri son etkinlikle büyük beğeni kazandı. Meclis, aralarında dünyanın tüm medeniyetlerinden ve coğrafyalarından Sakarya’ya okumak için gelenlerin de bulunduğu yaklaşık 600 öğrenciyi bir araya getirdi.

 

Başkan Yüce ile

Sakarya Üniversitesi Merkez Kafeteryası’nda gerçekleştirilen “Sakarya Bir Başka” isimli program kapsamında meclis yönetimi, öğrencileri Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile buluşturdu. Yüce ile Sakarya’ya dair sohbet eden ve taleplerini ileten öğrenciler, etkinlikte emeği geçen Sakarya Kent Konseyi’ne teşekkür etti.

 

Yöresel lezzetler

Organizasyonu gerçekleştiren Kent Konseyi Gençlik Meclisi, yabancı öğrencilere Sakarya’nın tarihini, kültürel dokusunu, doğal güzelliklerini ve yöresel lezzetlerini anlatacakları stantlar hazırladı. Fotoğraf köşesi, dekor köşesi ve ikram köşesinde hazırlanan dekorlar, sergilenen resimler ve sunulan lezzetlerle Sakarya’yı tek bir alanda yaşayan öğrenciler memnuniyetlerini ifade etti. Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli, Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Rahmi Can Şeşen ve konsey üyeleri, öğrencilerin taleplerini ve düşüncelerini dinledi.

 

Kültürler mozaiği

Programda konuşan Başkan Yüce, “Sakarya Kent Konseyi’miz özellikle gençlik için yapılan hizmetlerde bizleri en iyi şekilde temsil ediyor. Burada yaklaşık bine yakın öğrenciyle bir araya geldi. Her renkten, dilden, ırktan evladımız var burada. Herkes kendisini anlattı, kültürünü ifade etti. 70 milletten insanın yaşadığı, kültürler mozaiği Sakarya’mızda yelpazemiz daha da genişledi. Hep bir arada huzur dolu bir geleceğin bizim olması ümidiyle. Sloganımızı hep söylüyoruz; Sakarya bizim evimiz, dünyayı misafir ederiz” dedi.

 

 

 

25 Mart 2022 , Cuma Bu haber toplam 204 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU