Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

SAÜ’de Pakistan rüzgarı esti


Sakarya Üniversitesi(SAÜ) Pakistan Öğrenci Topluluğu tarafından Pakistan Kültürü ve Tanıtımı etkinliği düzenlendi.

Konuşmacılar

Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen etkinliğe Pakistan Büyükelçisi H.E.MR. Muhammad Syrus Sajjad Qazi, Pakistan Öğrenci Topluluğu Başkanı Zahair Sabro , Pakistan Öğrenci Topluluğu Akademik Başkanı Sedat Kocabey ve Doç. Dr. Hakan Aslan konuşmacı olarak katıldı.

 

Kültürel değerler

Etkinliğin açılışında konuşan Pakistan Öğrenci Topluluğu Başkanı Zahair Sabro, “İlim öğrenmek için geldiğimiz ikinci vatanımız Türkiye’de, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek ve Pakistan’ın kültürel değerlerini daha yakından tanıtmak istedik. Türkiye’de ve Pakistan’da kardeşliğin ve dostluğun devam etmesini diliyorum. Bizlere güzel bir eğitim sundukları için Sakarya Üniversitesine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Pakistan kardeşliği

Keyifli ve eğlenceli bir etkinlik hazırladıklarını söyleyen Pakistan Öğrenci Topluluğu Akademik Başkanı Sedat Kocabey, Türkiye ve Pakistan kardeşliğine değinerek, “Türkiye’ye Milli Mücadele yıllarında ekonomik sıkıntıları olmasına rağmen bizim yanımızda oldukları için şükranlarımı dile getiriyorum. Bizde her zaman onların yanında olmaya çalışacağız” dedi.

 

Yöresel danslar

Sakarya Üniversitesi’ne bu etkinliği yapmalarından dolayı teşekkürlerini sunan Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi “ Pakistan; çeşitliğinin, renkliliğin, aşkın ve sevginin ana merkezdir, bu duyguyu kardeş ülke olan Türkiye ile paylaştığımız için duyguluyum” şeklinde konuştu. Etkinlik, Pakistan kültürel değerlerinin gösterildiği sinevizyon, Pakistan dansı, rap, şarkı, ulusal şiirler ve Pakistan yöresel kıyafetlerinin gösterildiği defilenin ardından sona erdi.

 

4 Nisan 2022 , Pazartesi Bu haber toplam 140 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU