Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

‘Tarım olmazsa olmazımızdır’


Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, tarıma elverişli olan bölgelere OSB kurulması yanlış bir karar olduğunu belirtti.

Kabul edilemez

Kaynarca ilçesine tarıma elverişli olan alanlara Karma OSB kurulması düşünülmesi yanlış bir karar olduğunu ifade eden Ergül, “Bizler doğaya zarar vermeyecek OSB’lere hiçbir zaman karşı değiliz. Ama tarıma elverişli olan toprakların üzerine bir OSB kurulmasına asla kabul etmeyiz. Kamuoyunda en verimli toprağa sahip olan Kaynarca ilçemize bir Karma OSB kurulması konusunda bilgiler alıyoruz. Bizler için üzücü bir durum. Çünkü Kaynarca ve çevresi 1. sınıf tarım alanlarla çevrili. Bu alanlara OSB kurulması çevreye büyük zarar verir. Biz DP olarak böyle verimli alanlara OSB kurulmasına şiddetle karşıyız. Eğer doğaya zarar verilmeyecek bir OSB’ye ihtiyaç varsa o zaman tarıma elverişli olmayan alanlarda yapılsın” dedi.

 

Tarlalar ekilemiyor

Ergül; “Maalesef son yıllarda İktidarın yanlış tarım politikaları yüzünden çiftçilerin tarlalarını ekemez hale geldi. Yem, gübre, tohum, mazot ve diğer girdi maliyeti astronomik oranda arttı. Üreticimiz çaresizlik içinde kalıcı ve etkin tarım ve hayvancılık politikalarının yürürlüğe girmesini bekliyor. Tarıma tüm kesimlerin önem vermesi gerekiyor. Tarım olmazsa olmazımızdır. Tüm dünya bunun farkında. Tarım toprakları dünyada ve Türkiye’de hızla azalıyor, çeşitli nedenlerden dolayı yok oluyor. Daha fazla çalışma, daha fazla tarım politikalarına ihtiyaç var” diye konuştu.

 

7 Nisan 2022 , Perşembe Bu haber toplam 152 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU