Günün Tarihi:19 Ağustos 2022

‘Fındıkçıya 85 milyon çiftçiye 130 milyon’


İlçe ziyaretlerini Kocaali ve Karasu ile sürdüren AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Kocaali Açmabaşı, Şerbetpınar, Kirazlı Mahallerine ve Karasu Darıçayırı, Kurudere Mahallelerine çeşitli ziyaretlerde bulundu.

145 yıllık gelenek

AK Parti Sakarya Teşkilatı saha çalışmalarını dört koldan sürdürmeye devam ediyor. Ramazan ayı nedeniyle düzenledikleri ilçe programlarında her gün bir ilçeyi ziyaret eden İl Başkanı Yunus Tever, Kocaali’ye giderek ilçe merkezinde bulunan esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Açmabaşı’nda her yıl mahalle sakinleri tarafından verilen 145 yıllık geleneksel iftar programına katılan Tever, Kirazlı Mahallesinde mahalle sakinleriyle çay sohbetinde buluştu.

 

Fındık üreticileri

Ziyaretlerine Karasu ile devam eden Başkan Tever, İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit ile birlikte Darıçayırı Mahallesini ziyaret ederek, şehit ailelerine konuk oldu. Paralı köyünde 2013 yılında kurulan Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret eden Tever, yetkililerden bilgiler alarak “Fındık üreticilerimizin tamamen kendi olanaklarıyla dalından ambalajına kadar kendilerinin tasarladıkları ‘Fundux’ markasının başarılarına şahit olduk. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

 

Şehrimiz için

Karasu ziyaretini Kurudere Mahallesi ile sürdüren Tever, Kurudere’de Mahalle Muhtarı Hasan Emanet’in misafiri oldu ve mahallede çeşitli ziyaretlerde bulundu. Fındık üreticisinin her zaman yanında olduklarını ifade ederek Kocaali ve Karasu ziyaretlerini değerlendiren Tever, “Karasu ve Kocaali İlçelerimizde çeşitli ziyaretlerde bulunarak esnaflarımızla, üreticilerimizle ve vatandaşlarımızla bir araya geldik. Bu bölgemiz tarımsal manada özellikle de fındık üretiminde ülkemiz ve şehrimiz için önemli bir yere sahip. Burada üreticilerimizin fındık konusundaki beklentilerini ve temennilerini dinledik. Hamdolsun ki belirlenen başarılı politikalarla fındık üreticimizin her zaman yanında olduğumuzu gösterdik” dedi.

 

Çiftçiye 130 milyon

Tever, “İçerisinden geçtiğimiz salgın ortamının ve ekonomik gelişmelerin ışığında, tarım üreticimizin gübre, yem, mazot, tohum noktasında yaşadıkları var. Biz bunları biliyor ve yakından takip ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın kararlılığıyla, liderliğiyle aşacak ve buralardan da güçlenerek çıkacağız inşallah. Tüm dünyanın içinden geçtiği bu buhrandan en az etkilenerek ve desteklerimizi de artırarak yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından Sakaryalı çiftçimize yönelik 130 milyon liralık destek geçtiğimiz günlerde hesaplarına yattı. Gübre ve tohum desteklerine ilişkin karardaki değişiklikle 2022 yılında 25,8 milyar lira olarak planlanan tarımsal destekleme bütçesi 3,2 milyar lira ek bütçeyle 29 milyar liraya yükseltildi” dedi.

 

Hizmet ve kararlılık

Tever, “Sertifikalı tohum desteklerinde pek çok üründe yüzde 50 artış sağlandı. Sadece alan bazlı fındık desteği olarak Sakarya’mızda 37 bin 597 üreticimize toplamda 85 milyon liralık hibe destek verildi. Kuru laf ile değil, desteklerimizle ve icraatlerimizle her zaman üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Hizmet etmek, vizyon ve kararlılık işi. Bu da bizim liderimizde var. AK Parti'nin hizmet anlayışında var. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemize ve milletimize en iyi hizmeti verebilmek için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bugün bizleri Karasu’da ve Kocaali’de bağrına basan, samimi bir şekilde ağırlayan tüm hemşehrilerimize en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum. Birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun” dedi. 

15 Nisan 2022 , Cuma Bu haber toplam 660 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU