Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Hurma ve baharatın ateşi diniyor


Kuruyemiş, hurma, baharat ve organik ürünlerde de fiyat artışı yaşanmaya devam ediyor.

Düşmesi ümidiyle

Piyasada yaşanan fiyat artışları furyasına hurma, baharat ve organik ürünlerde katıldı. Adapazarı Tarihi Uzunçarşı’da faaliyet gösteren Kurucuyuz Organik Ürünler Sahibi Hilmi Karasakal, “Ürünlerimiz organik ve doğal olup birçok müşterinin ilgi odağı oluyor. Ramazan’ın gelmesiyle de fiyatlar arttı. Bir hafta iyi oldu ama çok beklediğimiz gibi bir fiyat oluşmadı. Vatandaşlarımız yine de kesesine göre alış verişini yaptı. Bayram hafta ve sonrasında fiyatların düşmesin ümit ediyoruz” dedi.

 

Tezgâhlar da ki fiyatlar ise şöyle; Medine hurma 60, lür sarı hurma 25, yeni mahsul iri tane lür hurma 40, yaş hurma 30, beyaz incir 60, peygamber hurması acve 80, jumbo kudüs 120, yerli ince kabuk ceviz 50, Osmaniye tuzlu fıstık 25, kampanya ürünü olarak Medine hudri 25 TL.

20 Nisan 2022 , Çarşamba Bu haber toplam 486 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU