Günün Tarihi:26 Haziran 2022

Sağlık sokağı sizi bekliyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından AKM önünde açılışı gerçekleştirilen “Sağlık Sokağı” projesi, birçok alanda vereceği sağlık hizmetleri ile misafirlerini bekliyor.

5 gün açık

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Hemşireler Derneği ve Tıp Öğrencileri Topluluğu’nun görev yapacağı etkinlik, Cuma gününden başlayarak gün boyu hizmet verecek ve 5 gün boyunca devam edecek. Ateş, nabız, tansiyon, şeker, oksijen seviyesi, beden kitle endeksi ve meme kanseri olmak üzere birçok alanda taramaların gerçekleştirileceği sokakta, kemik erimesi ve SMA hastalığına farkındalık oluşturmak adına eğitimler düzenlenecek.

 

Sağlık taraması

Ayrıca etkinlik süresince İl Sağlık Müdürlüğü’nün rahim ağzı kanseri ile ilgili eğitim ve bilgilendirmeleri de devam edecek. Çeşitli periyodlarda kentin birçok noktasında yapılması planlanan taramalarda,  herhangi bir olumsuzluk durumunda  ise hastalar ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirilecek.

 

Açılışa katılım

Yoğun katılımla gerçekleşen açılışa, Sakarya Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli ve Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Rahmi Can Şeşen konuşmacı olarak katıldı. Açılışta konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ise, Pandemi sürecinde sağlığın kıymetinin daha iyi anlaşıldığını ifade etti.

 

Önce sağlık

Çalışmalarında “Önce Sağlık” mottosuyla hareket ettiklerini ifade eden Başkan Yüce, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak yürüttüğümüz tarımsal üretim projeleri sayesinde şehrimizdeki doğal dengeyi yeniden yakalamayı hedefliyoruz. Yetiştirdiğimiz ürünlerin hastalıktan ari üretim sertifikalarını alarak, ürünlerimizin gerekli sağlık standartlarına ve uyarıcılarına sahip olması için tüm gayreti gösteriyoruz. Gelecekte toplumumuzun daha sağlıklı bireylerden oluşması adına, tarımsal üretimde ‘Önce Sağlık& diyerek, oluşabilecek tüm hastalıklara karşı şimdiden önlem almayı hedefliyoruz” dedi.

 

Bisiklet kullanımı

Başkan Yüce, “Çocuklarımızla birlikte tüketeceğimiz ürünlerin kalitesini artırmak için gayretle mücadele edeceğiz. Tüm bu çalışmalara ek olarak hemşerilerimize spor noktasında da tüm olanakları sağlamaya gayret gösteriyoruz. Özellikle bisiklet kullanımı noktasında yapmış olduğumuz bisiklet yollarımız, yürüyüş alanlarımız ve daha birçok olanakları vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz” ifadelerini kullandı. 

14 Mayıs 2022 , Cumartesi Bu haber toplam 349 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU