Günün Tarihi:26 Haziran 2022

Bebek dostu sağlıkçılara eğitim sertifikası verildi!


Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı ÇEKÜS Birimi tarafından hastanelerde anne ve bebeğe değen tüm sağlık çalışanlarına yönelik anne sütü ve emzirme danışmanlığı eğitimleri devam ediyor.

Sağlıklı beslenme

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı ÇEKÜS (Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı) Birimi tarafından bebek ve çocuk sağlığına yönelik olarak yaşamın ilk yıllarında sağlıklı beslenmede doğru uygulamaların yerleştirilmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi amacıyla yürütülen ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’ çerçevesinde anne sütü ve emzirme danışmanlığı eğitimleri sürüyor.

 

Kadın Doğum

Eğitimlerini tamamlayan yeni açılan birimler ve yeni aile hekimliğine geçen hekimler de bebek dostu aile hekimliği unvan basamağı olan katılım belgelerini aldı. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kampüsünde gerçekleşen pratik eğitimlerde öncelikli olarak aile hekimliği ve hastanelerde yapılması gereken hususlar ve emzirme politikası içeriği hakkında bilgiler veriliyor”.

 

Anne sütü önemi

“Poliklinik ve servislerde ise ebeveyn, gebe, doğum yapan annelere yönelik olarak birebir anne sütünün anne bebek açısından faydaları, emzirme tekniği ve elle süt sağma ve saklama koşulları, kanguru bakımı, oksitosin refleksi uyarıcıları, bebeğin mide kapasitesi, yeterli süt alındığının belirtileri hakkında bilgilendirmede bulunuluyor. Anne ve anne adaylarının soruları da cevaplandığı eğitimlerde pratik eğitimlerini tamamlayan sağlık personellerine anne sütü ve emzirme danışmanlığı katılım belgeleri veriliyor” denildi.

25 Mayıs 2022 , Çarşamba Bu haber toplam 314 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU