Günün Tarihi:26 Haziran 2022

Gözlükçüler gününü kutladı


1 Haziran Dünya Optisyen Gözlükçüler Günü nedeniyle kutlama yapıldı.

Çelenk bırakıldı

XXII. Bölge Sakarya Optisyen Gözlükçüler Odası Başkan Yardımcısı Savaş Kılıçaslan ve yönetimi Dünya Optisyen Gözlükçüler Günü nedeniyle Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. Çelenk sunma ve saygı duruşuna Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ”Göz ve Görme sağlığı “ öğrencilerinden Furkan Özaltolmaz eşliğinde bir grupta katıldı.

 

Göz sağlığı

Oda Başkan Yardımcısı Kılıçaslan, Başkan Aytaç Boz’un açıklamasını okuyarak, “Ülkemizde 1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü, ilk olarak 2009 ve devamındaki yıllarda düzenli olarak kutlanmaktadır. Bizler Optisyen ve gözlükçüler olarak toplumun göz sağlığını yükseltmek adına hizmet veren sağlık sektörü mensuplarıyız. Ülkemizdeki bütün optisyenlik müesseseleri Sağlık Bakanlığı’nca ruhsatlandırılmış olup, meslektaşlarımız sağlık meslek mensupları sınıfındadırlar. Gözlük, insanlar için vazgeçilmez tıbbi bir cihazdır. Gözlük milyonlarca insanın ve onların içinde bulunduğu ailenin, toplumun hayat konforunu arttıran bir üründür. Yaşadığımız çağda bireylerin kaliteli görüntüye olan ihtiyacı arttıkça ürünlerimizde kullanılan teknoloji gün geçtikçe artmaktadır” dedi.

 

Tıbbi cihaz

Kılıçaslan, “Bizler optisyenler-gözlükçüler olarak bu gelişimi yakından takip eden ve başvuran bireylerin ihtiyacına yönelik bilgi birikimimizi, el emeğimizle birleştiren meslek mensuplarıyız. İnsanların daha kaliteli ve konforlu bir yaşam sürmelerini sağlayan meslek mensuplarını bu özel günlerini canı gönülden kutluyorum. Küresel sermayeye karşı birlik ve beraberliğimizin çok daha önemli olduğu bu günleri unutmamak ve unutturmamak adına  Nice 1 Haziranları daha coşkulu ve bir arada büyük kalabalıklarla kutlamak umuduyla.    Sağlıklı kalın, gözlerinizdeki sağlık ışıltısıyla kalın” dedi.

2 Haziran 2022 , Perşembe Bu haber toplam 332 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU