Günün Tarihi:26 Haziran 2022

Hasta randevuları için talimat


Hastanelerden vatandaşların bazı branşlarda muayene randevusu alma noktasında sıkıntı yaşadığını belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, başhekimlere MHRS randevularının mümkün olduğu kadar arttırılması için talimatı verdi.

Toplantıya katılım

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, kamu hastanelerinin başhekimleriyle aylık değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Geyve Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Semih Songür’ün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem, Personel Hizmetleri Başkanı Suat Koçak, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Serdar Değirmenci ve başkan yardımcıları hazır bulundu.

 

Eksik alanlarda

Toplantının ilk bölümünde Başhekim Uzm. Dr. Semih Songür Geyve Devlet Hastanesiyle ilgili bilgiler paylaştı. Songür ilçe hastanesi olarak bölge halkının ihtiyaçlarına cevap verebilmek için tüm imkanları kullandıklarını dile getirerek, eksik kalan alanlarla ilgili talepleri her zaman dile getirdiklerini ifade etti.

 

Yoğun bakım

Toplantının ikinci kısmında Kamu Hastanelerinin İl Değerlendirme sunumu gerçekleştirildi. Hastanelerin poliklinik ve acil servis başvuruları, il içi ve il dışı sevkler, ameliyathane verileri, genel hizmetler, servis ve yoğun bakım yatak doluluk oranları, görüntüleme hizmetleri ile MHRS randevuları değerlendirildi. 

 

Talepler iletiliyor

Toplantıda konuşan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, başından beri ilçe hastanelerinin bulundukları alanda vatandaşın ihtiyaçlarını karşılaması yönünde çalıştıklarını belirterek, eldeki imkanlar dahilinde ilçe hastanelerini eksiklerini giderdiklerini belirtti. Öğütlü “İlçelerimize imkanlar dahilinde tüm katkımızı sağlıyoruz, sağlamaya da devam edeceğiz. Her ay üç dört defa bakanlık düzeyinde hekim kadrolarına ilişkin eksiklerimizi iletip talepte bulunuyoruz. Bizimle aynı parametrelerde illerle de kendimizi kıyaslıyoruz.” dedi.

 

Talimat verildi

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden özellikle bazı branşlarda randevu alınamaması noktasında şikayetlerin artığını dile getiren Öğütlü, Başhekimlere MHRS randevularının daha fazla artırılması için talimat verdi.

 

Sağlık sorunları

Öğütlü “Pandemi süreci sonrası biriken ameliyatların ve ötelenen sağlık sorunlarının çözümü için vatandaşlarımızın yoğunluğu artmış durumda. MHRS üzerinden özellikle bazı branşlarda randevu alınamaması karşımıza gelen en önemli sorunlardan biri. Bu yönde mümkün olduğunca MHRS randevularını artırmaya yönelik çalışmalar yapacağız. Bir diğer ricamızda sistem üzerinden randevu alıp da gelemeyecek durumda olan hastalarımızın randevularını zamanında iptal etmesi. Bu da MHRS’den randevu alınmasını etkileyen durumlardan biri” dedi.

Güvenlik soruşturması

Sürekli işçi atamalarına da değinen Öğütlü, arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması biten personelin görev yerlerine gönderilmeye başlandığını kaydetti. Toplantı, Başhekimlerin fikir alışverişi ve talepleriyle son buldu.

 

3 Haziran 2022 , Cuma Bu haber toplam 274 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU