Günün Tarihi:26 Haziran 2022

Hastane yöneticilerine HAP eğitimi


Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) Yönetici Eğitimi Sakarya Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinde yapıldı.

Eğitime katılım

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Serdar Değirmenci, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Yasin Çatalbaş ile ilimizde hizmet veren kamu ve özel hastanelerin yöneticilerinin katıldığı eğitimde Acil Sağlık Hizmetleri Uzmanı Erkan Yamaç tarafından HAP Hazırlama Kılavuzunun tanıtımı yapılarak, HAP Yönetmeliğiyle ilgili bilgiler verildi.

 

Sınav yapıldı

Yazılı sınavlarında yapıldığı eğitimde eğitmen Seçkin Vural tarafından da acil durum koordinasyon sistemiyle ilgili bilgiler paylaşıldı. Eğitim toplantısında konuşan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, Sakarya’nın deprem kuşağında bir il olduğunu hazırlatarak yıkıcı depremlerin ve büyük acıların yaşandığı ilimizde bu tip eğitimlerin çok daha önemli olduğunu ifade etti.

 

Kontrol altında

Afet anlarında yapılacak çalışmaları bilmenin ve buna hazırlıklı olmanın büyük önem taşıdığını belirten Öğütlü “Koordinasyona yönelik toplantılar ve eğitimler önemli. Bu sayede olası afet ve acil durumlara daha hazırlıklı oluyoruz. Bu gibi durumlara yönelik planlama yapılarak tatbikatlar başarılı bir şekilde gerçekleşirse herkes ne yapacağını bilir. Bu da afet ve acil durumlarda çabuk toparlanma ve olayı kontrol altına alma noktasında avantaj sağlar. Bu planlamaların kâğıt üstünde kalması bir şey ifade etmez. Yapılacak işlerin hayata geçirilmesi ve işlevsel hale gelmesi, olası durumları daha az kayıpla ve daha çabuk atlatmamızı sağlar” diye konuştu. Eğitimleri başarıyla tamamlayan yöneticilere sertifikaları verildi.

 

8 Haziran 2022 , Çarşamba Bu haber toplam 228 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU