Günün Tarihi:26 Haziran 2022

Kuzeyde Meral Akşener rüzgarı


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün geldiği ilimizde Kocaali, Karasu ve Ferizli İlçelerinde temaslarda bulundu.

Hayat pahalılığı

Akşener beraberinde Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, ilçe başkanları ve partilileri ile birlikte ilk olarak Kocaali ilçesinde esnafı ziyaret etti. Akşener esnafları ziyaretinde, “Kocaali'de yoksulluk ve hayat pahalılığı en derinden hissediliyor. Vatandaşlarımız; ''Biz artık gülmek istiyoruz.'' Diyor. Milletimizin huzurla; yeniden yüzünün güleceği bir Türkiye'ye çok az kaldı” diyerek dertlere çare olacaklarını vurguladı.

Gidecekler

İlçe merkezinde vatandaşlara hitap eden Akşener, dinlemeyenlere vatandaşın derdini anlatmayı, seslerini duyurmayı başardıklarını söyledi.  Akşener, üreticinin, çiftçinin, köylünün derdini kendilerinden dinlediklerini, çözümleriyle kamuoyunun gündemine getirdiklerini ifade etti. Bir vatandaşın, "Suriyeliler ne olacak?" sorusuna Akşener, "Gidecekler" cevabını verdi.

Özür diledi

Seçmenin, siyasiler için velinimet olması gerektiğini dile getiren Akşener, şunları kaydetti:"Sizinle bir üzüntümü paylaşacağım. Ankara milletvekilimiz Halil İbrahim Oral, Youtube kanalında konuşma yaptı. Tevil etmeye çalışmayacağım. Ben başkalarının yaptığını, bizlerin yapmasını kesinlikle tasvip etmiyorum. Alevilik üzerinden yapılan her türlü tarifi, kim için olursa olsun şiddetle reddediyorum. Sayın Kılıçdaroğlu başta olmak üzere üzülen her bir kardeşimden İYİ Parti Genel Başkanı olarak özür diliyorum.”

Medet ya Ali

“Bizim gibi ailelerin her birinin evinde mutlaka Ali, Hüseyin, Hasan vardır. Ali merttir, cesurdur. Ali zor zamanımızda 'Medet ya Ali' dediğimiz bir büyüğümüzdür. Dolayısıyla Hazreti Ali'yi sevenlerin, inananların üzülmesine, incinmesine müsaade etmeyeceğim gibi onların üzülmesine, incinmesine çok üzüldüğümü ifade ediyor ve tekrar Sayın Kılıçdaroğlu başta olmak üzere her bir kardeşimden ayrı ayrı özür diliyorum."

Başbakan Meral

Konuşması sık sık ‘Başbakan Meral’ sloganlarıyla kesilen Akşener kendisine gösterilen yoğun ilgiye teşekkür etti. Yoğun kalabalık nedeniyle cadde üzerinde güçlükle ilerleyen Akşener, bayanlar selamlayarak destek istedi.

Karasu ziyareti

Akşener, Kocaali ilçesindeki esnaf ziyaretinin ardından bir sonraki durağı Karasu'ya geçti. Burada da yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Akşener, vatandaşlara yaptığı konuşmanın ardından Atatürk Bulvarı’nda esnafı ziyaret eden Akşener, dert ve sıkıntılarını dinledi.

Yolun sonu görünüyor

Akşener burada yaptığı konuşmasında, “Karasu'da vatandaşlarımız; Sabah, öğle, akşam ve özellikle gece yarısı gelen zamlara katlanamıyor. İktidardan bahane değil, çözüm istiyor. Ülkemize ve milletimize verecek hiçbir şeyi kalmayanlar için yolun sonu görünüyor.

BMC önünde açıklama

Akşener, Karasu'daki esnaf ziyaretinin ardından BMC'nin tesislerini söktüğü Karasu'daki fabrika arazisini inceledi. İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'dan konuyla ilgili bilgi alan Akşener açıklamada bulundu. Akşener, "Meydanda konuşurken, 'Allah bizi milletimize yalan söyleyenlerden eylemesin' demiştim. İşte apaçık bir yalan eylemiyle karşı karşıyayız. Bunu çok sıkı takip ederseniz, inşallah bizim iktidarımızda biz devlet olarak bu yatırımı yaparız" dedi.

Ferizli ziyareti

Daha sonra Ferizli'ye geçen Akşener, esnaf ziyareti öncesinde kalabalığa seslendi. Akşener, buradaki konuşmasının ardından esnaf ziyaretlerini yoğun kalabalığa rağmen güçlükle sürdürdü. Daha sonra Adapazarı’na gelen Genel Başkan Akşener, il teşkilatında partilileri ile bir araya gelerek çalışmalar üzerine fikir alışverişi yaptı.

 

10 Haziran 2022 , Cuma Bu haber toplam 229 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU