Günün Tarihi:26 Haziran 2022

Kripto Para konuşuldu


Sakarya Üniversitesi Muhasebe ve Finans Araştırma ve Uygulama Merkezi (MUFAM) tarafından düzenlenen söyleşilere konuk olarak bu hafta Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinden Dr. Orhon Can Dağtekin katıldı.

Ana akım

Sakarya Üniversitesi Muhasebe ve Finans Araştırma ve Uygulama Merkezi (MUFAM) haftalık seminerlerine bu hafta da devam etti. Mustafa Çalışkan moderatörlüğünde 8 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinlikte Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinden Dr. Orhon Can Dağtekin, "Davranışsal İktisat Çerçevesinde Kripto Para Ekosistemi" üzerine konuştu. Davranışsal iktisatın, ana akım iktasata nasıl bir eleştiri getirdiğinin üzerinde durulan sunumda kripto parada bireylerin tüketimi, tasarrufu nasıl etkilediği hakkında konuşuldu ve bu tür piyasalara insanların neden ilgi duyduğu anlatıldı.

 

Sosyal fayda

Çevrim içi gerçekleşen söyleşide Dr. Dağtekin, davranışsal tarafa vurgu yaptığın için Carl Sagan’ın Kozmos kitabından alıntılama yaparak, “Birbirimize karşı sorumluluğumuzun ve evrende ayrıcalıklı konumumuzun, kendimize atfettiğimiz öneme dair eleştirisi bence iktisata dairde birazcık perspektif taşıyor ki kendimizi merkez olmaktan çıkartıp davranışsal iktisatın zaman zaman konu ettiği toplumu, sosyal faydayı, başkalarını düşünmeyi ve kısa vadeli zengin olmaktan ziyade geleceğe odaklanmanın daha önemli olduğunu bilelim” dedi.

Katılımcı Dr. Orhon Can Dağtekin söyleşiye soruları cevaplayarak devam etti.

 

 

11 Haziran 2022 , Cumartesi Bu haber toplam 94 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU