Günün Tarihi:26 Haziran 2022

Türk sporları için kuruldu


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) bünyesinde geleneksel spor faaliyetlerinin yapılması ve bunlara yönelik Ar-Ge çalışmalarının gerçekleştirilmesi amacıyla ‘Geleneksel Türk Sporları Öğrenci Topluluğu’ kuruldu.

Gelecek nesillere

Topluluğun yaptığı duyuruda çocuk ve gençlerin spora dair kültürel mirasla buluşmasının, geçmişteki sportif birikimin gelecek nesillere aktarılmasının hedeflendiği söylenirken; geleneksel sporların formel bir programla faaliyetlerine başlayacağı duyuruldu. Bu doğrultuda öncelikle geleneksel okçuluk ve bilek güreşi olmak üzere geleneksel spor faaliyetlerine dönük eğitim, kurs, seminer ve Ar-Ge çalışmaları yürütülecek.

 

Eğitimler için

SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi Ferhat Satar’ın başkanlığında kurulan topluluğun yönetiminde lisans öğrencileri Malik Sert, Furkan Çalışır, Serhat Keser, Fatih Bayrak ve Şenol Balta görev alıyor. Topluluğun akademik danışmanlığını ise Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeki Taş yapıyor. Yakın bir tarihte geleneksel okçuluk ve bilek güreşi eğitimleri için duyuru yapacaklarını belirten Geleneksel Türk Sporları Öğrenci Topluluğu Başkanı Ferhat Satar, faaliyetlerin yürütülmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla ilgi duyan tüm öğrencileri topluluğa davet ettiklerini söyledi.

 

13 Haziran 2022 , Pazartesi Bu haber toplam 202 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama



SAKARYASPOR PUAN DURUMU