Günün Tarihi:26 Haziran 2022

YKS kalemleri okullara bağışlandı


Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sakarya Gençlik Merkezi, Hendek Gençlik Merkezi ve Serdivan Gençlik Merkezi, “Genç Dönüşüm” projesi kapsamında, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci ve ikinci oturumu sonrasında sınavdan çıkan öğrencilerin kalemleri, Gençlik Merkezleri gönüllü gençleri tarafından köy okullarına ulaştırılmak üzere toplandı.

Gönüllü gençler

Gençlik ve Spor Bakanlığınca başlatılan “Genç Dönüşüm” projesi çerçevesinde,  Hendek Gençlik Merkezi, Sakarya Gençlik Merkezi gönüllüleri ve ‘Anadoluyuz Biz’ projesi ile Ankara’dan Sakarya’ya gelen Gençlik Merkezi gönüllü gençleri, YKS birinci ve ikinci oturumunun yapıldığı okulların çıkış kapısının yanında stant kurdu.

 

İkramlar yapıldı

Sınava giren öğrencilerin kalemlerini toplayarak sınav yerlerinde açılan stant kutularına bıraktılar.  Gönüllü gençler okul çıkışında sınavda ter döken çocuklarını bekleyen velilere de meyve suyu, kek ve bisküvi ikramında bulundu. ‘Anadoluyuz Biz’ projesi kapsamında Ankara’dan Sakarya iline gelen 40 Gönüllü Genç  topladıkları kalemleri Taraklı’da esnafa ve çocuklara dağıttılar.

 

22 Haziran 2022 , Çarşamba Bu haber toplam 122 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU