Günün Tarihi:26 Haziran 2022

Kaynarca'ya 40 km’lik altyapı


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Kaynarca’nın dev altyapı projesinde çalışmaların başladığını açıkladı.

Kanalizasyon hattı

İlçede 10 bin metrekarelik alanda kurulacak atıksu arıtma tesisiyle entegre olacak 40 bin metrelik kanalizasyon hattının inşasının ekipler tarafından gerçekleştirildiğini belirten Başkan Yüce, doğayı ve çevreyi koruma altına alacaklarını ve atıksu arıtma tesisinde arıtılan suların tekrar doğaya deşarj edileceğini duyurdu.

 

Atıksu arıtma

Başkan Yüce, 40 bin metrelik kanalizasyon hattı çalışmalarının başladığını ifade ederek şunları söyledi: “Hat üzerinde devam eden işlemler tamamlandığında bölgenin atıksuları inşa edeceğimiz Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi’ne sağlıklı bir şekilde taşınacak. 10 bin metrekare alana kurulacak olan yeni tesis sayesinde, atıksu hattı ile taşınan atıksular arıtılarak temiz bir şekilde doğaya deşarj edilecek. Bölgenin ihtiyacı olan altyapı ihtiyacı çözüme kavuşacak, aynı zamanda doğal güzellikler de koruma altına alınacak. Büyükşehir Belediyemizin çevreci yaklaşımıyla inşallah Sakarya’da atıklar doğaya karışmayacak” dedi.

 

Entegre olacak

Altyapı çalışmalarını Sakarya’nın eşsiz doğasını koruyup, örnek mimarisine yakışır şekilde sürdüklerini ifade eden Başkan Yüce, “Şehrimiz için bir projeyi hayata geçirirken tüm etkenleriyle düşünerek örnek çalışmalara imza atıyoruz. Sakarya’nın sekizinci arıtma tesisi olacak Kaynarca Arıtma Tesisi’nde de devam eden çalışmaları bu kapsamda yürütüyoruz. Tesis ile entegre şekilde bölgeye hizmet verecek 40 bin metrelik atıksu hattı ile bölgenin sadece bugününe değil 50 sene sonrasına bile hizmet etmeyi amaçlıyoruz. Kaynarca Arıtma Tesisi’nde kullanacağımız son teknoloji cihazla ile bölgenin atıksularını en temiz haliyle doğaya yeniden deşarj edeceğiz. Projemizde devam eden çalışmaların bölge halkı ve şehrimiz için hayırla sonuçlanmasını temenni ederim” dedi.

 

 

22 Haziran 2022 , Çarşamba Bu haber toplam 124 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU