Günün Tarihi:26 Haziran 2022

Sanayide kadın eli olacak


SATSO Sakarya İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı'yı ziyaret etti.

İstihdama yönelik

SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar, KGK İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim ve Kurul Üyeleri’nin katıldığı ziyarette kurulun özellikle “Sanayide Kadın Eli Projesi” başta olmak üzere kadın istihdamına yönelik çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Sürekli olacak

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Avşar, “Kadın istihdamı ve üretimi denince akla sadece gıda, el işi gelsin istemiyoruz. Sakarya’nın da bu anlamda potansiyele sahip olduğunu, projemizin bu SATSO öncülüğünde çok daha verimli işleyeceğini, sanayide kadın istihdamına katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Sanayi devam ettiği sürece insan ihtiyacı sürekli olacak. Ellerinden her iş gelen, koskoca toplumların yetişmesinde en büyük emeğe sahip olan kadınlarımızın sanayide de her işin üstesinden gelebileceklerini biliyoruz” dedi.

 

Büyük proje 

Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Zehra Dirim, “TOBB Kadın Girişimciler Kurulumuz öncülüğünde tüm ülke genelinde başlatılan “Sanayide Kadın Eli” projesi Sakarya’da da yaygınlaşması, amacına ulaşması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Projenin amacı Sanayide ihtiyaç olunan nitelikli kadınları, ev hanımı olan kadınlarımızı ve meslek liselerini bitirmiş olan öğrencilerimizi sanayiye çekebilmektir. Şu ana kadar Türkiye genelinde 2 binin üzerinde kadın istihdamı sağlandı.  Sakarya’da da kadınlara ulaşmamız lazım. Ülkemiz kadınları, sanayisi için çok büyük bir projedir” dedi.

 

Faydalı olacak

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, projenin hem kadın istihdamı hem de sanayideki nitelikli personel açığı açısından oldukça faydalı olacağını belirterek kadınlarımızın bu niteliğe erişmesi adına verilebilecek eğitimlerde memnuniyetle işbirliği içinde olabileceklerini ve destek vereceklerini ifade etti ve Kadın Girişimciler Kurulu’na kadınlara yönelik azimli çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

 

23 Haziran 2022 , Perşembe Bu haber toplam 120 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU