Günün Tarihi:26 Haziran 2022

Başkan Yüce’den Nijerya temasları


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve iş birliği fırsatları oluşturmak için Nijerya’ya gitti.

İki ülke arasında

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu temsilcileri ve iş insanlarının yer aldığı heyet ile birlikte Nijerya’da üst düzey ziyaretler gerçekleştiren Başkan Yüce, yatırımcılarla Sakarya’nın sahip olduğu potansiyele ilişkin bilgiler paylaştı. Yüce, iki ülke arasındaki iyi ilişkileri fırsata dönüştürecek ticari iş birliğine de Sakarya’nın hazır olduğunu kaydetti.

 

Sakarya üretimi

Nijerya’da Türkiye’nin Abuja Büyükelçisi Hidayet Bayraktar’ı ziyaret eden Başkan Yüce, vatan topraklarından selam getirdiklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin tamamen kendi üretimi olan ürünleri tanıtan Başkan Ekrem Yüce, Büyükelçi Bayraktar’a günün anısına takdim ederek, misafirperverliği dolayısıyla teşekkürlerini sundu. Büyükelçi Bayraktar, Başkan Yüce’nin ziyaretlerinden memnuniyet duyduğunu paylaştı.

 

Nijerya’da yatırım

Nijerya senatosu, sektör ve iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra Nijerya Sanayi, Ticaret ve Yatırım Bakanı ile de görüşen Başkan Yüce, Sakarya’nın avantajlarını anlattı. Buluşmada Sakarya-Nijerya arasında yatırım ve ticari iş birliği potansiyeli değerlendirildi. Başkan Yüce, tarım başta olmak üzere sanayi ve turizm gibi alanlarda Sakarya’nın yatırımcılar için büyük bir avantaja sahip olduğunu vurguladı. Yüce, iki ülke arasındaki iş birliği imkanlarının konuşulduğu toplantıların Sakarya için hayırlar getirmesini temenni etti.

 

Sakarya’nın avantaj

Nijerya ziyaretine ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Başkan Ekrem Yüce, Türkiye’nin bölge halkı tarafından çok yakından takip edildiğini ve sevildiğini aktardı. Yüce, “2 milyar doları aşkın ticaret hacmimizin olduğu Nijerya’da çok önemli buluşma ve görüşmeler gerçekleştirdik. Şehrimizin potansiyelini ve avantajlarını paylaştık. Afrika kıtasının en büyük ekonomilerinden biri olan Nijerya’da pek çok firmamızın yatırımı olduğunu gördük. Yine heyetimizde şehrimiz iş insanlarından da isimler yer aldı. Nijerya, yatırımcılar için de büyük fırsatları olan bir ülke. İnşallah burada yaptığımız temaslar, görüşmeler neticesinde iki ülke arasındaki ticari iş birliğine önemli bir katkı sunacak, gerek şehrimize yeni yeni ihracat kapıları açacak gerekse iş insanlarımızın bölgede yeni yatırımlar için teşvik edeceğiz” dedi.

 

23 Haziran 2022 , Perşembe Bu haber toplam 122 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU