Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

100 yataklıda acil ilk günden doldu!


Türkiye’de ilk olan ve 45 günde biteceği belirtilse de bir yıl içinde tamamlanan 100 yataklı Acil Durum Hastanesi’nin acil servisi açıldığı gün hastalarla doldu.

Depreme dayanıklı

Sakarya’da yaşanan acil ve yoğun bakım ihtiyacını gidermenin yanı sıra olası bir depremde hizmet vermesi planlanan 100 yataklı Acil Durum Hastanesi’nin bir benzeri Kıbrıs’ta bulunuyor. Çelik konstrüksiyon olarak yapılan tek katlı hastane dün itibariyle Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası olarak kısmen hizmete açıldı.

İlk anda Yeşil alan

Hastanenin acil servisinde, triaj kapsamında yeşil alan olarak isimlendirilen ayakta başvuran ve durumu itibari ile ayakta tedavisi mümkün olan hastalara bakılmaya başlandı. İlk gün de bile hastanenin neredeyse acili doldu. Hastane binasında KBB ve Üroloji bölümlerinin servisleri ile birlikte hizmet vereceği belirtildi.  

Vali ve Başkan

Vali Çetin Oktay Kaldırım ile AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ayrı ayrı gittikleri hastanede SEAH Başhekimi Doç. Dr. Fikret Halis’ten bilgi alırken hastalara da geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Hastanede kısa bir süre sonra 48 yatakla 3. seviye yoğun bakım üniteleri sisteme girecek. Hastanenin bölgenin yoğun bakım eksikliğini gidermesi bekleniyor.

 SEAH’ın yanındaki araziye yapılan 100 yataklı hastane binası son derece modern şekilde dün hizmete girdi. Vali Çetin Oktay Kaldırım ile AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’de hastaneyi ziyaret ettiler.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Acil Servisi’nde hasta kabulüne başlanan Acil Durum Hastanesi’nde inceleme yaparak, SEAH Başhekimi Doç. Dr. Fikret Halis’ten bilgi aldı ve sağlık personeline de kolaylıklar dileyip yaklaşan Kurban Bayramlarını kutladı.

 

 

 

6 Temmuz 2022 , Çarşamba Bu haber toplam 334 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU