Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Büyükşehir işçisine %41,69’luk zam


Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, belediye bünyesinde çalışan personele zam müjdesi verdi.

Ara zam imzası

AKOM’da çalışanların bağlı olduğu Hizmet İş Sendikası yönetimi ile bir araya gelen Başkan Yüce, Büyükşehir ve SASKİ’nin personel şirketlerinde çalışanlara ara zam uygulanması için imzayı attı. Sendika ve kurum yönetiminin bir araya geldiği toplantı öncesinde sürecin çalışanların lehine sonuçlanması için ciddi bir mesai harcayan Başkan Yüce, işçi ve aileleri arasında memnuniyet oluşturan bir değişikliği müjdelemiş oldu.

 

Memnun edecek

Gerçekleştirilen protokole Hizmet İş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin, Hizmet İş Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, Büyükşehir, SASKİ bürokratları ve personelleri katıldı. Yapılan yeni sözleşmeyle Büyükşehir bünyesindeki çalışanlara, %30 olan asgari ücret zammının üzerinde bir rakam olan %41,69’luk zam uygulandı. Başkan Yüce, çalışanları enflasyona ezdirmemek için emekçiyi memnun edecek kararlar almaya devam edeceklerini vurgulayarak, bu kararın çalışanlara ve ailelere hayır, bereket getirmesini diledi.

 

Hizmet olmaz

Yüce, “Siz varsanız biz varız. Siz olmazsanız Sakarya’da hizmet olmaz. Hakkınızı, hukukunuzu her zaman koruyacağız. Sizlere her türlü zammı, ikramı görev olarak görüyoruz. Size layık olmak için çalışıyoruz” dedi.

 

Daha ileriye

Vatandaşları enflasyona ezdirmemek için ellerini taşın altına koyduklarını belirten Başkan Yüce, “Büyükşehir Belediyemizde görev yapan bütün arkadaşlarımız gecesini gündüzüne katarak var gücü ile halkımıza hizmet etmeye devam ediyorlar. Öncelikle bütün mesai arkadaşlarıma özverili ve gayretli çalışmalarından ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Hep birlikte şehrimizi daha ileriye taşımak için mücadele ediyoruz. İnşallah bu mücadelemiz ile şehrimizin gelişmesini ve tüm dünyada tanınmasını sağlayacağız” dedi.

 

Üzerimize düşen

Yüce, Bildiğiniz gibi küresel ekonomide yaşanan dalgalanmalar tüm dünyada etkisini sürdürüyor. Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘ülkemizdeki hiçbir kesimi enflasyona ezdirmeyeceğiz’ sözünü yerine getirmek için bizler de elimizi taşın altına koyduk ve üzerimize düşeni yaptık. Büyükşehir Belediyemizin içinde bulunduğu mali durumları da göz önünde bulundurduğumuzda son sözleşmemizde Büyükşehir Belediyemiz ve SASKİ’nin personel şirketlerinde çalışanlar için güzel bir sözleşmeye imza atmıştık. Buna göre; Bütün çalışanlarımızın ücretlerinde ilk yılın son 6 ayı için %20 oranında bir zam gerçekleştirmiştik” dedi.

 

Tüm personele

Yüce yapılan zam ile ilgili detayları paylaşırken, “Sözleşmemiz 2022 yılı sonuna kadar devam ediyordu ancak biz bir iyileştirme yapma gereği duyduk. Daha önce yaptığımız zam oranlarının üzerinde güncelleme yaptık.  Hak-İş ile yaptığımız ek protokol ile büyükşehir belediyemiz ve SASKİ’nin personel şirketlerinde çalışan personellerimizi enflasyona ezdirmemek amacıyla tüm personellerimizin yevmiyelerine %41,69 oranında zam gerçekleştiriyoruz.  Tüm çalışanlarımıza hayırlı olsun” dedi.

 

Başkan teşekkür

Hizmet İş Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin, “Ülkemi ve dünya krizden geçiyor. Pandemi illetinden kurtulurken ekonomik krizi ile boğuşuyoruz. Sokağa çıkma yasaklarında belediye personellerimiz şehri canlı tutmak adına gece gündüz çalıştı. Yaşanan hayat pahalılığını biliyoruz. Buna göre adımlar atıyoruz. Sendikam ve çalışanlar adına başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ocak’ta yeni zam

Hizmet İş Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir ise, “Başkanımız da bir önceki toplu iş sözleşmemizde olduğu gibi işçiye sahip çıktı. Daire başkanlarımızla ve genel sekreterimizle toplantılar yaptık. Memura verilen zam ve enflasyon oranlarını inceleyerek ücretleri gözden geçirdik. Bu ücret zammından sonra 2023 yılı toplu iş sözleşmemizi hazırlayacağız ve ocak ayında yeniden bir zam kararı alınacak. Başkanımıza konfederasyonum adına çok teşekkür ederim” diye konuştu.

 

 

7 Temmuz 2022 , Perşembe Bu haber toplam 298 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU