Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

‘Tüccar çiftçiye zulüm etmesin!’


Adapazarı Ziraat Odası Başkanı (AZO) Ercan Ateş, buğday hasat döneminde tüccarın fiyat indirerek üreticiye adeta zulüm yaptığı belirterek, “Böyle olursa seneye buğday ekecek çiftçi bulamazsınız” dedi.

Kilo başı destek

Başkan Ercan Ateş, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin de (TMO) buğday alımı yaptığını belirterek, “TMO tonu 6 bin 500 liradan alım yapıyor. Ayrıca TMO’ya buğday verene kilo başına bir lira destekte var. Ama ne yazık ki uzak bölgede olanlar TMO’ya ürünü getiremiyor. Tüccar da bunu bildiği için fiyatı aşağıya çektikçe çekti” dedi.

Seneye bulamaz

Çiftçinin ürününü bekletme gibi bir durumu olmadığını vurgulayan Ateş, “Bunu bilen tüccar çiftçiye adeta zulüm yapıyor ve tonunu 5 bin 500 liraya kadar çekti. Bu çiftçi bu gidişle seneye buğday ekmeyecek. Çiftçiye zulüm yapan tüccar da seneye almak için mahsul bulamaz. Zaten çiftçi mazottu, gübreydi, girdilerde işçilikti derken hiçbir şey kazanamıyor” dedi.

 

 

7 Temmuz 2022 , Perşembe Bu haber toplam 289 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU