Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Kucoin Bitcoin Borsası Neler Sunuyor?


Kripto para alım satımında, tercih edilen borsaların sunduğu özellikler yatırımcı açısından çok önemli. Bir Bitcoin borsası işlem ücretleri ile, yatırımcı açısından avantajlar ortaya koymalı. Buna ek olarak altyapı da güvenilir kripto para borsası tercihinde önemli. Yeni nesil yatırım modeli olan kripto paralarda, borsalar yatırıma açılan ilk kapıyı temsil ediyor. Dünyanın en büyük borsaları içinde yer alan Kucoin, sunduğu özelliklerle oldukça popüler. 10 milyona yakın yatırımcının hesabının yer aldığı Kucoin borsası, işlem komisyonlarının çok düşük olmasına ek olarak çok fazla coin’i listelemesi ile yatırımcılara geniş bir yatırım alanı sunuyor. Peki Kucoin borsasının özellikleri neler?

Dünyanın en eski borsalarından

Kucoin borsası, Singapur’da 2013 yılında kuruldu. Bitcoin’in piyasaya çıkmasından 4 sene sonra faaliyetlerin başlayan Kucoin, bu yönüyle en eski borsalar içinde yer alıyor. Birkaç sene içinde işlem komisyonlarının düşüklüğü ve geniş yatırım alternatifleri ile öne çıkan borsa, milyonlarca yatırımcının hesap açmasına neden oldu. Kucoin 2022 yılında Türkiye’de de resmi olarak faaliyetlerine başladı ve bir şirket kurdu. 200’den fazla çalışana sahip olan borsa yüksek işlem hacmi ve güçlü kurumsal kimliği ile öne çıkıyor.

En düşük işlem komisyonları

Kucoin’in yatırımcılar tarafından en çok takdir edilen özelliği içinde işlem komisyonlarının çok düşük olması yer alıyor. Hem alım hem de satım tarafında, Kucoin’in komisyonları oldukça düşük seviyede. Borsanın işlem komisyonu, yüzde 0,1 seviyesinde. Bu da, 100 bin TL’lik bir işlem yapıldığında yalnızca 100 TL’lik bir komisyon ödendiğini gösteriyor. Hem kısa vadeli alım satım yapanlar, hem de uzun vadeli kripto para yatırımı yapanlar için bu komisyon oranları çok makul. Hacmi yüksek olan yatırımcılar için Kucoin’in bu teklifi oldukça avantajlı.

600’den fazla kripto para

Kripto para yatırımcılarının büyük bir kısmı, yükseliş potansiyeli olan projelere yatırım yapmak istiyor. Bitcoin ya da Ethereum gibi, on binlerce kat değer kazanmış projelere nazaran henüz piyasa değeri düşük ve gelecek vaat eden projeleri yakından takip edenler, GEM coin’leri araştırıyor. GEM coin’ler, cevher olarak adlandırılıyor ve 100X, 1000X yapma potansiyeline sahip projeler olarak gösteriliyor. Kucoin, en çok coin’i listeleyen borsalardan biri. Kucoin’de 600’den fazla kripto para, 1000’den fazla işlem çifti ile listeleniyor. Bu durum yeni fırsatları keşfetmek isteyen yatırımcılar için Kucoin’i cazip kılıyor.

Gelişmiş güvenlik altyapısı

Kucoin’in en iyi yanları arasında, gelişmiş bir şifreleme altyapısına ve web mimarisine sahip olması geliyor. Kripto para borsalarının tamamınıda, dikkat edilmesi gereken en önemli konu siber saldırılara karşı ne düzeyde koruma sağladığı. Kucoin borsası, kripto para yatırımcıları için güvenli bir ortam sunuyor. Yüksek koruma standartlarının söz konusu olduğu borsa, DDOS ve tüm saldırılara karşı korunuyor. Kucoin borsasının diğer bir iyi yanı da sigorta güvence fonu ile tüm yatırımları güvence altına alması. Olası bir saldırı durumunda, Kucoin’deki tüm finansal yatırımlar, güvence fonu ile korunuyor.

Her yeni üyeye, 500 USDT’ye varan oranda ödüller sunan Bitcoin borsası Kucoin, bireysel ve kurumsal kripto para almak isteyen yatırımcılar için en avantajlı adreslerden biri. Hızlı bir şekilde hesap açmanın mümkün olduğu borsada, KYC onayı yapmadan günlük 1 BTC’ye kadar çekim yapmak mümkün.

* Ücretli Tanıtım

18 Temmuz 2022 , Pazartesi Bu haber toplam 148 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU