Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

SUBÜ’nün Yaz Okuluna ilgi


SUBÜ Egzersiz ve Spor Bilimleri Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinatörlüğünde yürütülen SUBÜ Yaz Spor Okulları devam ediyor. Birçok spor dalında eğitimin verildiği okullarda katılımcıların basketbol ve spor tırmanışına ilgisi dikkat çekiyor.

Gençler ilgili

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Egzersiz ve Spor Bilimleri Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESBAM) koordinatörlüğünde yürütülen ve 26 Haziran 2022’de başlayan SUBÜ Yaz Spor Okulları, çocuk ve gençlerin katılımı ile devam ediyor. 222 kaydın yapıldığı okullarda katılımcılara ESBAM tarafından tişört, şort ve şapka veriliyor. İlk dönemi 29 Temmuz Cuma günü sona erecek okulların ikinci dönemi 1 Ağustos Pazartesi günü başlayacak ve 26 Ağustos Cuma günü sona erecek.

 

Beslenme ve servis

SUBÜ Yaz Spor Okulları’nın hafta içi günlerde 09.30 ve 16.30 saatleri arasında eğitim verdiğini söyleyen ESBAM Müdürü Doç. Dr. Murat Çilli, “Katılımcılar isteğe bağlı olarak sabah 09.30’da Kampüs Cami’nde değerler eğitimi de alabiliyor. 12.30’da ESBAM rehberlik görevlilerinin nezaretinde öğrenci yemekhanesine getirilen katılımcılar burada beslenme hizmetinden yararlanabiliyor. Saat 13.30’da ise spor tesislerinde iki farklı dalda spor eğitimi veriliyor. Talep eden velilerin çocuklarına servis imkânı sağlanıyor. Şu ana kadar yapılan başvurularda en dikkat çekici gelişme katılımcıların yoğun olarak basketbol ve spor tırmanışı dallarını tercih etmeleri oldu. Spor Bilimleri Fakültesi A ve B spor salonlarındaki tesislerde gerçekleştirilen eğitimlerde basketbol dalında 63, spor tırmanışı dalında ise 54 katılımcı yer alıyor. Futbol, tenis, badminton ve geleneksel okçuluk dallarındaki doluluk da dikkat çekici nicelikte” diye konuştu.

 

 

23 Temmuz 2022 , Cumartesi Bu haber toplam 203 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU