Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Destekleme kursları açıldı


Öğrencilerin talepleri doğrultusunda il genelinde 8'inci sınıf için Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü Ahlak Bilgisi ve Yabancı Dil derslerinden kurslar açıldı.

28 Ağustos’a kadar

2021-2022 eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerin akademik başarılarının artırılmasına büyük katkı sağlayan Destekleme ve Yetiştirme Kursları yaz tatili boyunca da 4 Temmuz-28 Ağustos tarihleri arasında devam edecek. İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere ve Temel Eğitimden Sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Duran Yüce'nin eşlik ettiği Aydın Gürdamar Ortaokulu Destekleme ve Yetiştirme Kursları ziyaretinde kurslara öğrencilere başarı dilendi.

 

NEHİJR projesi

Valiliğin himayesinde müdürlükçe yürütülen NEHİR (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik) projesine de vurgu yapan Savaşçı, NEHİR projesinin öğrencilerin kazanım düzeylerinin ölçülmesi başta olmak üzere sınav kaygısı, meslek seçimi, akademik farkındalık gibi birçok çalışmaya destek sağladığını söyledi. Müdür Savaşçı, 2022-2023 eğitim öğretim yılında da devam edecek olan NEHİR projesi ile öğrencilerin öğrenme eksikliklerinin tespit edilmesi ve geri bildirim verilmesi yoluyla eğitim öğretim sürecinin niteliğinin hızlı bir şekilde iyileştirilmesinin planlandığını belirtti.

 

Serdivan Anadolu

Müdür Savaşçı daha sonra Serdivan İlçe Millî Eğitim Müdürü Ali Dere ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Ahmet Duran Yüce'nin eşlik ettiği Serdivan Anadolu Lisesi Destekleme ve Yetiştirme Kursları ziyaretinde kurslara devam eden öğrencilerle bir araya geldi. Okul yöneticileri ve Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev yapan öğretmenlerimizle istişarede bulunan Müdür Savaşçı, Valiliğimiz himayesinde yürütülen NEHİR (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik) projesine de vurgu yaptı.

 

 

23 Temmuz 2022 , Cumartesi Bu haber toplam 203 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU