Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

114 AFAD gönüllüsüne belge


Sakarya’da AFAD Gönüllüsü olmak için kuruma gerekli başvurularını yaptıktan sonra eğitimlerini tamamlayan 114 vatandaşa, düzenlenen törenle AFAD Gönüllüsü Kimlik Belgeleri teslim edildi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından başlatılan, AFAD Gönüllülük Projesi çerçevesinde afet yönetiminin herhangi bir evresinde gönüllü olarak rol almak isteyen kişilere yönelik temel eğitimler sürüyor. AFAD Gönüllülük Projesi çerçevesinde, E-Devlet üzerinden başvuru yaparak online eğitimlerini tamamlayan vatandaşlar; görev alanlarının belirlenmesi, gönüllülük sistemi içerisindeki performanslarının takip edilebilmesi için AFAD Müdürlüklerinde yüz yüze hafif arama kurtarma, yangın, ilk yardım ve insani yardım olmak üzere 4 temel eğitime tabi tutuluyor. Bu eğitimleri de başarıyla tamamlayan kişiler, AFAD Gönüllüsü olmaya hak kazanıyor. Bu çerçevede Sakarya’da AFAD Gönüllüsü olmak isteyen ve gerekli eğitimlerini tamamlayan 114 vatandaşa Afet Acil Durum Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğünde düzenlenen törenle, Destek AFAD Gönüllüsü Kimlik Belgeleri teslim edildi. Destek AFAD Gönüllülerine belgelerini takdim eden AFAD Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, AFAD Gönüllerine ilgi ve emeklerinden dolayı da teşekkür etti.

 

23 Temmuz 2022 , Cumartesi Bu haber toplam 210 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU