Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Müdürlerden kurslara ziyaret


İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Serdivan İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mehmet Zumra Kuş Ortaokulu’nda açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına ziyarette bulundu.

Öğrencilere destek

Okul yönetici ve kurs öğretmenlerinden kurslar hakkında bilgi alan Müdür Savaşçı, öğrenilenlerin pekiştirilmesinde, konu eksiklerinin giderilmesinde ve anlaşılmayan konulara odaklanılmasında büyük avantaj sağlayan kurslarla bakanlığın öğrencileri her yönüyle desteklediğini belirtti.

 

Süreç planlaması

Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Naci Doyuk ve Ahmet Duran Yüce'nin de eşlik ettiği ziyarette öğrencilerle sohbet edilerek onların ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda önümüzdeki süreçte de planlamaların yapılacağı belirtildi.

 Öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılmasına büyük katkı sağlayan Destekleme ve Yetiştirme Kursları yaz tatili boyunca, 4 Temmuz-28 Ağustos tarihleri arasında devam edecek.

 

NEHİR projesi

Savaşçı daha sonra Serdivan İlçe Millî Eğitim Müdürü Ali Dere, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Duran Yüce ve Naci Doyuk'un da eşlik ettiği Şehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesi Destekleme ve Yetiştirme Kursları ziyaretinde kurslara devam eden öğrencilerle bir araya geldi.  Okul yöneticileri, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev yapan öğretmenlerle istişarede bulunan Müdür Savaşçı, Valiliğin himayesinde yürütülen NEHİR (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik) projesine değindi.

 İzleme Sınavları sonunda YKS son prova uygulamasıyla da öğrencilerimize gerçek bir sınav deneyimi yaşatıldığını hatırlatan Müdür Savaşçı, 2022-2023 eğitim öğretim yılında da NEHİR projesinin geliştirilerek sürdürüleceğini söyledi.  Müdür Savaşçı ve berabarindekiler daha sonra Mehmet Zümra Kuş Ortaokulu Destekleme ve Yetiştirme Kursları ziyaretinde kurslara devam eden öğrencilerle bir araya gelerek başarı dileğinde bulundu.

 

 

26 Temmuz 2022 , Salı Bu haber toplam 182 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU