Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

MHP Sakarya’yı adımladı


Sakarya'ya gelen MHP heyeti, "Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı" düzenledi.

Kaynarca ziyareti

Kaynarca'dan start verilen toplantıya, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, MHP MYK üyeleri Nur Tuğba Aktay ve Bülent Maşaoğlu, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli katıldı.  Programda muhtar ve vatandaşlarla toplantı gerçekleştirildi.

Ferizli ziyareti

MHP heyeti, daha sonra Ferizli'de belediyenin çay bahçesi tesislerinde toplantı gerçekleştirdi.Toplantıya, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Ferizli Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Demirbaş, AK Parti İlçe Başkanı Selçuk Kurt, AK Parti Ferizli İlçe Başkanı Muhsin Zurnacı, MHP Ferizli İlçe Başkanı Veysel Dikbaş, Ferizli ve Söğütlü Belediyesi meclis üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile partililer katıldı. Toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Yıldız,  yapılan çalışmalar, Bülbül ise mecliste yapılan yapılan  çalışmaları hakkında bilgi vererek, Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Tahıl koridoru

MHP  heyeti daha sonra Karasu, Kocaali ve Adapazarı’nda toplantı düzenledi. Karasu’da konuşan Yıldız, Rusya, Ukrayna ve Türkiye arasındaki tahıl koridoru anlaşmasına dikkati çekerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünyada örnek bir siyaset sergilediğini söyledi.  Yıldız, şunları ifade etti: "Ne Amerika'sı, ne İngiltere'si, Fransa'sı, ne İtalya'sı, bu işte herhangi bir dahli olmadan, randevu bile alamazken biz savaşan tarafları ülkemizde iki defa topladık ve bir araya getirdik. Eğer bundan önceki toplantıda da söyledim, önümüzdeki günlerde bir sulh ile biterse bunun şerefi, bunun en büyük payı, kıymeti ve katkısı, Türkiye Cumhuriyeti'ne ait olacaktır. Bunlar yapılırken siyasetle bunlar, maalesef ülkede ne kadar başarılı şeyler olursa olsun, bunu görmezden geldi."

CHP’ye eleştiri

Adapazarı ilçesindeki Orhangazi Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda konuşan MHP Grup Başkanvekili Bülbül de dünyada Kürt kökenli vatandaşlara en fazla zulmetmiş yapının terör örgütü PKK olduğunu söyledi. CHP'yi eleştiren Bülbül, “"Burada 5-6 milyon kişinin oy vermesi önemli değil ki. Bu adam kimle beraber, nasıl bir siyaset izliyor, bunu hiç mi görmüyorsunuz? Genç yaşında şehit olan Necmettin öğretmenin, Aybüke öğretmenin biz ardından ağıt yakarken bu HDP'nin, PKK'nın uzantısı olan milletvekilleri, Necmettin öğretmeni şehit eden hainin öldürüldüğü gün bizim bayram günümüzken onlara taziyeye giden bir partiyle beraber olmayı uygun görüp 'Ne var canım? 6 milyon kişi oy verdi.' diyebiliyor. Bu, en basit ifadeyle pişkinliktir ama milleti de ahmak yerine koymaktır. Bizim milletimiz ahmak değildir, bizim milletimiz her şeyin farkındadır."

Ekonomik sıkıntılar

Grup toplantılarında ekonomik meselelerin dile getirildiğini, ekonomik sıkıntıların dünyanın gündeminde olduğuna dikkati çeken Bülbül, terörle mücadele, dış politikada gelişen hadiseler ve Türkiye'ye yöneltilen açık tehditlerden ise hiç söz edilmediğini belirtti.

FETÖ’cü hesaplar

Bülbül, şunları kaydetti: "Ne konuşuyorlarsa, FETÖ'cü hesapların gündeminde ne varsa o hafta CHP'nin gündeminde o vardır. Bunları takip edin. FETÖ'cü hesaplar, Amerika'dan ne yazıyorsa o hafta CHP'nin, HDP'nin gündeminde o vardır. Grup önerilerine bakın, İYİ Parti, CHP, HDP birbirlerini, neredeyse birbirlerini takip ederler. Bunları her gün yaşıyoruz. Ekonomiyle falan kimsenin derdi yok. Ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşın derdi kimsede değil. Buna emin olun yoksa 100 bin liralık otel odasından basın toplantısı yapıp açlık edebiyatı yapmayı başka türlü izah edemeyiz."

İstihdam artıyor

Türkiye'nin tarım, ticaret, ekonomi ve savunma sanayisi alanlarında ileriye dönük projeler ürettiğini ve bunun gelecek yıllarda meyvesini vermeye başlayacağını dile getiren Bülbül, Türkiye'nin çok önemli adımlar attığını anlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun işsizlikle ilgili sözlerini eleştiren Bülbül, şunları dile getirdi: "Her ay 50 bin istihdam artıyor. Kılıçdaroğlu, 'Her muhtarın yanına bir tane yardımcı atayacağım, Türkiye'deki işsizlik problemini çözeceğim.' dedi. Türkiye'de 50 bin muhtar var. 50 bin muhtarın yanına bir yardımcı atasa 50 bin kişiye iş bulmuş olacak. Bir aylık istihdam rakamlarındaki artış zaten 50 bine tekabül ediyor ama milletin gözünün içine bakıp bakıp bunları söyleyebiliyorlar. Yalan dolan inanılmaz bir seviyede yürüyüp gidiyor ama milletimize büyük bir haksızlık ediliyor. Milletimiz inşallah bunun gereğini yapacaktır. İnşallah bu süreç içerisinde de millete umut ışığı olacak siyaseti, duruşu Cumhur İttifakı olarak bizler de göstereceğiz. Bir dakikamızı boş geçirmeyeceğiz. Neden 2023 önemli, bunu anlatacağız, çalışacağız ve milletimizi ikna edeceğiz. Türkiye'nin başka alternatifi de yok. Mesele, Türkiye'nin A partisinden B partisine geçmesi değil. Mesele, milli politikalar doğrultusunda hareket edecek bir anlayışla gayrimilli emperyalist emellere hizmet eden bir anlayışın mücadelesidir. Bunun için daha fazla şahide gerek yok."

Gezi olayları

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldız da Gezi olaylarına kadar ülkenin milli gelirinin 12 bin 500 doları bulduğunu belirterek, emperyalizmin tiyatroyla gerçek bir kalkışma hamlesi yaptığını ancak başaramadıklarını söyledi. Yıldız, birlik ve beraberlikle zorlukların üstesinden gelineceğini anlattı. Programa Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, bazı muhtarlar, STK başkanları ve temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Klayve türkücüleri

Toplantıda konuşan Adapazarı İlçe Başkanı Recep Ustua’da, “Gördük ki MHP ile vatandaşlarımız arasında sımsıkı bir gönül bağı var. Ne sahte anketler, ne ipi çürükler, ne özgürlük boyalı terör seviciler, ne de kumandası emperyalistlerde olan piyonlar bu bağı zerre kadar zedeleyemeyecek. MHP; yerli ve milli olmayan, ülkemizin bağımsızlığı aleyhine olan, milletimizin çıkarlarına ters olan her şeye karşı dün olduğu gibi bugün de dimdik karşı duracaktır. Bu duruşun tezahürü olan Cumhur ittifakına da sımsıkıya bağlıdır. MHP'nin milletimizin geleceği, ülkemizin bağımsızlığı dışında hiçbir derdi de yoktur. Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen bir lidere sahip olan MHP bu ülkenin sigortasıdır. Haset edenlere, çamur atanlara, sahte kabadayılara, klayve türkücülerine, boş beleş artıklara bu akşamki birlikteliğimiz umarım bir ders verir. Tekrar tüm katılanlara teşekkür ediyoruz. Allah milletimize ve devletimize zeval vermesin. Programımız hayırlara vesile olsun." dedi.

Cumhur ittifakı

Daha sonra Arifiye Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Bülbül, Türkiye'de çok kritik bir sürecin içinde olunduğunu aktardı. Cumhur İttifakı'nın olması gereken, idealler üzerinden siyaset yaparak diğer ittifaklardan ayrıldığını belirten Bülbül, hedeflerin milletle açık şekilde paylaşılarak emin adımlarla ilerlendiğini kaydetti. İttifaklarının karşısında yer alanların ellerinde tek bir argüman olduğunu dile getiren Bülbül, "O da ne? Sayın Cumhurbaşkanını Cumhurbaşkanlığından etmek, Cumhur İttifakı'nın çoğunluğunu elinden almak. Bütün gaye, bununla hedeflenebilir. 6+1 diyoruz, içine ne katarsanız katın, her şeyi içerisine alabilecek kadar omurgasız, flu, renksiz, gri bir yapı. Yarın Türkiye'yi bunlar nasıl yönetecek?" diye konuştu.

Terör örgütleri

Bülbül, Millet İttifakı'nın terörle mücadele konusundaki düşüncelerinin belirsiz olduğuna işaret ederek, "Terör örgütü dedikleri zaman acaba hangisinden bahsediyorlar, ortak bir kararları var mı acaba? Sayın Kılıçdaroğlu, niye PKK ismini ağzına alıp da onlara lanet okumuyor, gereken protestoyu yapmıyor, gereken kınamayı yapamıyor? Bunların bir sebebi olması lazım değil mi?" ifadelerini kullandı.

İşbirliği içinde

Bülbül, Türkiye'nin enflasyonla mücadelesini emin adımlarla verdiğini belirterek, şunları kaydetti: "Bu arada, 'Ya bu terörle mücadelenin maliyeti nedir kardeşim?' diye soran yok. CHP sorsun bir bakalım, terörle mücadelenin maliyeti nedir? '3 tane PYD'li, PKK'lı terörist var diye bir F-16 uçağını kaldırıp onların bombalanmasını temin etmek için bu devletin katlanmak olduğu külfet nedir?' diye bir sorsun bakalım. Ama soran yok, niye? Çünkü o terör örgütü üyelerinin rahat dolaşması için Türkiye'de siyaset yürütenlerle iş birliği içerisinde olduğu için. Elektrik, su faturalarını soruyor utanmadan. Kardeşim, Türkiye Cumhuriyeti'nin üzerindeki bu maliyetler, eğer terörle mücadele gibi bir mecburiyet olmasa, bundan ilk faydalanacak olan vatandaştır, vatandaş birçok konuda destekleme görecek demektir.”

CHP ne diyecek

Türkiye, bunlarla ekonomik mücadeleyi verirken aynı zamanda terörle mücadele yapıyor, aynı zamanda mavi vatanda gemileri yüz binlerce saat seyrettirip görevlerini yaptırıyor. Bunların maliyeti nedir acaba? Sen PKK ile PKK'nın siyasi uzantılarıyla beraber ol, onları 6 milyon kişinin oy verdiği parti olarak meşrulaştır, onlara can suyu ver. Biz canına ot tıkamaya, yok etmeye çalışalım, sen de onları besle güçlendir. Ondan sonra 'elektrik ve su faturaları' de. Acaba terör faturası diye bir şey çıkardığımızda CHP bunun için ne diyecek, ne konuşacak?"

Global kriz var

Genel Başkan Yardımcısı Yıldız da vatandaşların ve üyelerin sorunlarını dinlemek üzere Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin talimatıyla tüm ülkeyi gezdiklerini söyledi. Ekonomik sıkıntıların farkında olduklarının altını çizen Yıldız, "Bu, sadece Türkiye'deki hükümetin, sayın Cumhurbaşkanı ve ekibinin ekonomiyi yönetemezliğinden değil, global bir kriz var. Arkasından pandemi ortamı geldi. Toplam ağırlığı 4 gramı geçmeyen bir virüs Amerika'yı da Almanya'yı da tüm dünyayı esir aldı. Medeni ülkelerde bir maske için birbirlerini boğazlayan, maskelerini çalan insanları gördük. Türkiye Cumhuriyeti, onların gözünde bakarsan az gelişmiş ülkedir. Benim bildiğim 54 ülkeye sıhhi yardımlarda bulundu" dedi. Konuşmaların ardından heyet parti üyelerinin sorularını cevaplandırdı. Toplantıya, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen ve MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar da katıldı. 

1 Ağustos 2022 , Pazartesi Bu haber toplam 232 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama



SAKARYASPOR PUAN DURUMU