Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

DEVA’lı kadınlar tarlaları geziyor


DEVA Partisi Sakarya Kadın Çalışmaları Başkanları, çiftçiler ile besicileri tarlada ziyaret ederek sorunları dinliyor.

Üzücü durum

DEVA Partisi Kadın Çalışmaları Başkanı, Av.Hayrunisa Nur Gökçe Dursun, “Kalkınmamız için önem sıralamasında ilk başlarda yer alması gereken ancak sanayileşeceğiz diye ihmal edilen tarım ve hayvancılık ve bu alanlarda izlenen, uygulamaya da konulan yanlış ve eksik politikalar nedeniyle,  çiftçiler ve hayvancılıkla uğraşan işletmeler ve vatandaşlar, artık üretimden vazgeçme noktasına geldiler. Tanık olduğumuz üzücü bir durum da maalesef bu faaliyetleri bırakanların da olmasıdır. Artık insanlar maliyetleri karşılamadığı için toprağını ve ahırını boş bırakıyor. Bu faaliyetlerden çekilen insan kaynağı ve oluşan üretim kaybı ülke için çok büyük kayıptır.” dedi.   

 

Kırsal kalkınma

Dursun, “Tarım Eylem Planımızda taahhüt ettiğimiz ve acil olarak ilk 90 ve 360 günde uygulanması gereken tedbirlerle birlikte kırsal kalkınmaya yönelik etkili adımlar atacağımızı vatandaşlarla paylaşıyoruz. Bu alanda istenilen rahatlamayı sağlayacağız.  Vatandaşlarımız hiç merak etmesinler. Deva Partisi olarak,  planlarımız çözüm önerilerimiz hazır bir şekilde seçime hazırlanıyoruz. Milletimizden yetkiyi aldığımız zaman ülkemizin refah seviyesinin nasıl hızlı bir şekilde üst seviyelere çıkacağını hep birlikte göreceğiz'' dedi.

 

 

1 Ağustos 2022 , Pazartesi Bu haber toplam 154 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU