Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Pamukova’ya eğitim ziyareti


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilçe ziyaretlerine Pamukova ile devam etti. İlçedeki yetiştirme kurslarını ziyaret eden Savaşçı, yeni eğitim yılı ile ilgili hazırlıkları da inceledi.

Yetiştirme kursları

Müdür Savaşçı, Pamukova’da Akhisar Anadolu Lisesi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına ziyarette bulundu. Okul yönetici ve kurs öğretmenlerinden kurslar hakkında bilgi alan Müdür Savaşçı, öğrenilenlerin unutulmaması, konu eksiklerinin tamamlanması konusunda büyük avantaj sağlayan Destekleme ve Yetistirme kurslarıyla desteklendiğini söyledi. Pamukova İlçe Millî Eğitim Müdürü Aziz Demir ve yöneticilerin eşlik ettiği ziyarette öğrencilerle sohbet eden Müdür Savaşçı, HEHİR projesi ile ilgili bilgiler verdi.

 

Proje genişleyecek

Müdürümüz Savaşçı, Valiliğin himayesinde müdürlükçe yürütülen NEHİR projesinin öğrencilere büyük katkı sağladığını, akademik başarı ve  rehberlik çalışmaları ile sınav kaygısının azaltıldığını, 2022-2023 eğitim öğretim yılında da projenin geliştirilerek daha kapsamlı bir hale getirileceğini söyledi.

 

Destekleme kursları

Müdür Savaşçı daha sonra Ertuğrul Gazi Ortaokulu Destekleme ve Yetiştirme Kursunu ziyaret etti. Okul yönetici ve kurs öğretmenlerinden kurslar hakkında bilgi alan Müdür Savaşçı, okul bahçesinde öğrencilerin etkinliklerine katıldı.

 

Okul öncesi

Savaşçı, Millî Eğitim Bakanlığının Köy Yaşam Merkezleri kapsamında faaliyete başlayan Pamukova Teşvikiye İlkokulu Yaz Ana Sınıfını ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Müdür Sıddık Savaşçı, Teşvikiye İlkokulu Yaz Ana Sınıfı ziyaretinde "Önce Okul Öncesi" projesi kapsamında ilimizde okul öncesi eğitimin tanıtımının yapılarak yaygınlaştırılmasının sağlanması, erken çocukluk döneminde çocuğu olan ailelere aktarılması, her bir çocuğun okul öncesi eğitim kurumlarına erişiminin sağlanarak eğitimin kapsayıcılığının artırılması ve yapılacak çalışmalar aracılığıyla ilimizdeki okul öncesi eğitim düzeyinin kalite ve niteliğinin artırılmasının hedeflendiği belirtti. 

 

Birlikte öğrenme

Savaşçı, Mehmet Atıf Aydın Kız İmam Hatip Ortaokuluna Destekleme ve Yetiştirme Kursu ziyaretinde bulunarak okul yönetici ve kurs öğretmenlerinden kurslar hakkında bilgi aldı.

Müdürümüz Savaşçı, yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının öğrencilerin mevcut bilgilerini unutmamaları ve öğrendiklerini pekiştirmeleri açısından oldukça önemli olduğunu belirtti. Ayrıca yaz döneminde okulda bulunan öğrencilerimizin "birlikte eğlenerek öğrenme" odağı ile hareket ettiklerini dile getirdi. Müdür Savaşçı, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katkılarından ötürü okul yöneticileri ve kurs öğretmenlerine teşekkür etti.

 

Pamukova HEM

İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Pamukova Halk Eğitimi Merkezini de ziyaret etti. Müdürümüz Savaşçı, devam eden kurslar hakkında Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yusuf Adil Bilgin'den bilgi alarak kurs öğretmenlerinin desteğiyle kursiyerlerin yaptıkları çalışmaları inceledi. Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kadın giysisi dikimi kursundaki kursiyerlerle sohbet eden Savaşçı,  halkın ihtiyaç duyduğu her alanda ve her yerde talep ettikleri kursların açılacağı belirtti. 

 

Kursiyerlere tebrik

Halk Eğitimi Merkezlerinin meslek edindirmeye yönelik kurslarının toplumsal istihdamı artırmada da oldukça önemli olduğuna değinen Savaşçı, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin tümüne gerekli desteği sağlamaya devam edeceklerini belirterek, kursiyerleri tebrik etti.

 

 

5 Ağustos 2022 , Cuma Bu haber toplam 114 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU