Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Küçüklerin gölge oyunu heyecanı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve yaz aylarından çocukların eğlenirken öğrenmesine olanak sağlayan uygulamalı kurslar SGM’lerde devam ediyor.

Uzman öğreticiler tarafından 14 farklı branşta kurs gören minikler bu kez yüzyıllar boyunca kuşaktan kuşağa aktarılarak günümüze kadar gelen gölge oyunu ile buluştu. Karagöz Gölge Oyunu’na bir hayli ilgi gösteren minikler sahne sanatlarına olan merakları ise görülmeye değerdi. Sosyal hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca yapılan açıklamada, “Çocuklar Türk Halk Tiyatrosunun seyirlik sanatlarından olan Karagöz Hacivat Gölge Oyunu ve tasvir yapımı ile oynatımı üzerine uygulamalı bilgiler edinirken el becerilerini geliştiriyorlar. Miniklerimiz burada sahne sanatlarımızın milli kahramanlarıyla tanışma imkânı buluyor. Bunun yanında öğrencilerimizi 14 farklı branşta yeni şeyler öğrenmeleri için eğitiyoruz. Katılmış oldukları kurslarda uzman eğitmenlerimiz eşliğinde yeni bilgiler edinebiliyorlar” denildi.

 

5 Ağustos 2022 , Cuma Bu haber toplam 122 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU