Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Lisanslı depo açılıyor


Sakarya Ticaret Borsası tarafından yaptırılan Lisanslı Depo 08 Ağustos Pazartesi günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB ) Başkanı Rifat Hisarcılıoğlu’nun katılacağı törenle açılıyor.

Vizyon proje

Sakarya Ticaret Borsası (STB) Tahıl Ürünleri Lisanslı Depo açılışı ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Adem Sarı “ 2020 yılı sonunda meclisimizle aldığımız karar doğrultusunda kısıtlı kaynaklarla da olsa bu projeyi ilimize kazandırmaya karar verdik. Büyük bir yatırım ve meşakkatli bir sürecin içine girdik. Pandemi de yaşanan zor şartlara rağmen çok şükür 1,5 yıl gibi zaman dilimi içinde vizyon projemizde sona geldik. Alan Cuma mevkiinde 25 bin 900 ton çelik depolama kapasitesine sahip 8 silo, mısır kurutma tesisi, engelli dostu olarak tasarlanan çiftçi evi ve idari binamızla hizmet vereceğiz” dedi.

Güvenli ortam

Başkan Sarı Lisanslı deponun üretici, sanayici ve tacirlere sağlıklı, sigortalı ve güvenli bir ortamda ürünlerini muhafaza etme olanağı sağlayacağını belirterek “Faaliyetlerini devlet güvencesi altında sürdüren lisanslı depomuz çiftçilerimize ELÜS aracılığıyla finansa kolay erişim imkânı da sunacak” dedi.

Önemli yatırım

8 Ağustos Pazartesi günü Lisanslı Deponun TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından hizmete açılacağını belirten Başkan Sarı “Sakarya’nın geleceğine yapılmış önemli yatırımlardan biri olarak değerlendirdiğimiz Tahıl Ürünleri Lisanslı Depomuzun, şehrimize ve ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Tüm paydaşlarımızı açılışımızda aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Açılışımıza tüm haklımız davetlidir”  dedi.

 

 

5 Ağustos 2022 , Cuma Bu haber toplam 135 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU