Günün Tarihi:22 Ocak 2021

Akyazı’ya Sağlıklı Hayat Merkezi yapılacak ama!24 Aralık 2020 , Perşembe

Akyazı’da eski Devlet Hastanesi karşısında İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak hizmet veren binanın yerine Sağlıklı Hayat Merkezi yapılacak. Tek sorun İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün mevcut binayı boşaltamaması.

Akyazı Sağlıklı Hayat Merkezi'nin projesi yapılan girişimler sonucunda onaylandı. Sağlık Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan ve onaylanan proje, eski Devlet Hastanesi karşısında Verem Savaş Dispanseri olarak bilinen İlçe Sağlık Müdürlüğü'nce kullanılan binanın yerine yapılacak.

Yeni yapılacak Sağlıklı Hayat Merkezi ile Akyazılı vatandaşlar diyetisyenler, psikologlar, fizyoterapistler, spor hocaları, şeker hastalığı gibi sürekli hastalıklarla ilgilenen özel eğitim almış hemşireler, röntgen ve ultrason imkanı, kanser taramaları, anne-bebek sağlığıyla ilgili konularda hizmet alacaklar.

Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü kendi envanterinde bulunan eski Devlet Hastanesi binasının İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Hizmetleri Merkezi olarak kullanılan kısmının teslimi sonrası buraya geçecek ve proje başlayacak.

Yer tesliminin yapılması için öncelikle mevcut İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün bu binayı boşaltması gerekiyor. İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün geçici olarak taşınacağı yer konusunda henüz bir gelişme yok.

Sağlıklı Hayat Merkezi inşaatının bir an önce yerin boşaltılması gerekiyor. Boşaltma işlemi geciktikçe inşaata başlanılamıyor.

Bundan sonra gereği yapılırsa inşaatta başlar ve Akyazılılar’da fotoğraf görüldüğü gibi İskenderun’daki merkezde olduğu gibi sağlık hizmetlerini alabilirler.

 

Bu yazı toplam 5905 defa okundu.

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU