Günün Tarihi:18 Şubat 2020

Ateş başındaki İzci liderleri28 Mayıs 2019 , Salı

Bir zamanlar İzcilik faaliyetleri Sakarya’da doruk noktadaydı. Türkiye genelinde gerçekleştirilen İzci faaliyetlerinde Sakarya her zaman başı çeker ve gerçekleştirilen faaliyetlere damgasını vururdu. Sakarya ile birlikte başta Akyazı ve Geyve olmak üzere diğer ilçelerin de vurulan damgada izleri olurdu.

 

İzciliğin bu kadar güçlü olduğu dönemlerde yine Türkiye’nin genelinde zaman zaman liderlik kursları da açılır ve bu kurslarda (izcilik tabiriyle) 4 veya 3 tahtalı liderler ders verirler, kursun sonunda yapılan sınavlarda da izci liderleri tahta ve söz sahibi olurlardı.

İşte bu kurslardan biri olan Liderlik Temel Kursu (LTK) Akyazı İzci Evi’nde açılmış ve Akyazılı İzci liderleri de açılan o kursa ev sahipliği yapmışlardı. 1996-1997 eğitim yılı içinde açılan kursa 50’nin üzerinde lider katılmış ve iki hafta devam eden kursun Müdürlüğünü de Bursa Bölgesi İzci Liderlerinden 4 tahtalı Ecmel Güney yapmıştı.

İzcilik faaliyetlerinin çocukların hayata alışmaları, arkadaşları ile birlikte paylaşmayı öğrenmeleri ve kendi kendilerine yetebilme melekelerini kazanmalarına önemli ölçüde katkı verdiğine inandıklarını belirten izci sever ve izci dostu Akyazılılar, bugünlerde izciliğin konuşulmuyor olmasına da bir anlam veremediklerini söylüyorlar.

Bu yazı toplam 147 defa okundu.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU