Günün Tarihi:20 Şubat 2020

Baro’nun eski başkanından yeni başkana çok sert tepki26 Ağustos 2019 , Pazartesi

Sakarya Barosu’nda bir dönem başkanlık yapılması konusunda alınan kararı yıkıp iki dönem üst üste başkanlık görevinde bulunan Av. Zafer Kazan, bilindiği gibi CHP’den Serdivan Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katılmış ama aradığını bulamamıştı.

Renkli kişiliği ve ilginç çıkışları ile tanınan eski Başkan Kazan’dan bir süredir ses çıkmıyordu…

Ancak, Baro’nun yeni Başkanı Av. Abdurrahim Burak’ın Adli Yıl açılışı için Külliye’de yapılacak törene katılacağını açıklaması üzerine sessizliğini bozdu.

Kazan, sosyal medya üzerinden, “Sen bizi temsil etmiyorsun” diyerek, Burak’a gönderme yaptı. Burak, yeni yargı reformunda bir çok önerisinin kabul görmesi nedeniyle açılış törenine katılacağını belirtmişti. Bu kararı üzerine yönetimde de çatlaklar oluşurken, son tepkide sosyal medya üzerinden eski Başkan Kazan’dan şöyle geldi; “Baronun başkanı olacak zat, "düğün benim düğünüm" diyor..... İbretle okudum.... Düğün nerde, bu nasıl bir düğün, sen ne diyorsun, kim kiminle evleniyor, anlamak mümkün değil.... Baromuz bu değil, Saraya gideceğim dediğin o biat metninde sürekli "ben, ben, ben" diye yazmışsın… İyi de yazmışsın!.. Çünkü; sen bizi temsil etmiyorsun…”

Evet sözler böyle… Sakarya Barosu’nda yıllardır süre gelen huzur ortamının gerilmesi ve yönetimin ikiye bölünmesi ile yaşanan bu süreç bakalım nereye varacak? Bunu da ileriki günlerde hep birlikte göreceğiz… Ama bu noktadan sonra rakipsiz başkan olan Kazan’dan sonra 3 adayın olduğu seçimde başkanlığı kazanan Burak’ın pek rahat olacağı söylenemez… Yeni en kısa sürede Baro olağanüstü seçime gider ve Kazan aday olursa kimse şaşırmasın… Kazan bu, ne yapacağı olmaz…

 

Bu yazı toplam 102 defa okundu.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU