Günün Tarihi:6 Temmuz 2020

‘Başkan şehir sadece Çark Caddesi değil!’22 Temmuz 2019 , Pazartesi

Bu sözler bize değil, Yenikent’te oturan vatandaşlara ait… Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin aradan geçen 3 aylık zaman dilimi içinde olumlu bir icraat yapmamasını eleştiren Yenikent’liler büyük umutla bekledikleri tramvayın da binlerce kişinin oturduğu ve ulaşımda sorunların bitmediği bölgelerine değil de, Çark Caddesi’ne yapılmak istenmesine tepki gösterdiler.

 

‘Başkan, şehir sadece Çark Caddesi değil’ diyerek, Başkan Yüce’nin Çark Caddesi ile Sakarya Caddesi üzerine nostalji anlamında tramvay projesi uygulayacağına açıklamasına kızan Yenikent’liler, “Bizi yıllardır doğru düzgün çalışmayan, kışın kalorifer, yazın klima çalıştırmayan halk otobüslerine mahkum eden Büyükşehir Belediyesi’nin yeni dönemde tramvay yapmasını beklerken, yaptığı açıklama ile şok olduk. Bu şehir artık sadece Çark Caddesi veya şehir merkezinden ibaret değil. Bu şehrin en büyük 3 mahallesi Yenikent’te bulunuyor. Ve bu bölge sürekli gelişiyor. Binlerce insana hizmeti unutup gösteriş için milyonlarca lirayı Çark Caddesi’ne gömmek bize ihanettir.

Çark Caddesi’nin durumu ortada ne yaparsanız yapın oradaki esnafı mutlu edemezsiniz. Son yıllarda Çark Caddesi ve çevresine yapılan yatırım hiçbir yere yapılmadı. Ama esnaf yine hoşnut değil… Daha 10 gün önce esnaf yine bir sürü istekle sizi ağırladı. Esnaf kendinde hata aramayıp, sürekli istiyor.

Artık Yenikent halkı olarak bizde sizden tramvay istiyoruz. Bunun içinde kısa sürede Korucuk, Camili ve Karaman halkı olarak tepkilerimizi dile getirmeye başlayacağız. Elbette şehre yapılacak güzellikler bizi mutlu eder ama yatırımlar hep bir yere ve gereksiz olursa biz rahatsız oluruz…

Bu rahatsızlık sonunda üzülen siz olursunuz… O nedenle yol yakınken gelin Çark Caddesi’nden nostaljik değil, gerçek tramvay geçsin ve Yazlık üzerinden Yenikent’e ulaşsın. Biz de her büyükşehir de olduğu gibi, ulaşımda rahat edelim… Biz çok şey istemiyoruz… Her şehirde olanı istiyoruz… Kimse maliyet fazla diye bize mazeret üretmesin, burada gösteriş değil hizmet önemli. Gösteriş için milyonları harcayacak belediye başkanı ise hiç istemiyoruz” dediler…

Yenikent’ten gelen bu tepkiyi görmemek olmaz… Biz den iletmesi gerisi Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye kalmış…

Bu yazı toplam 322 defa okundu.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU