Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce alkışı hak etti!16 Nisan 2021 , Cuma

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, son belediye meclisinde Kent Park olarak bilinen Donatım Park’a Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Duran’ın adının verilmesini sağlayarak alkışı gerçekten hak etti…

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde 3 dönem üst üste başkanlık yapan ve geçtiğimiz Kasım ayında geçirdiği koronavirüs hastalığı sonucu hayatını kaybeden Aziz Duran’ın özellikle şehirde açılan duble yollar ve kazandırılan yeşil alanlarda emeği gerçekten çoktu.

Hele ki 1999 depremi sonrasında şehrin yeniden ayağa kalkmasının yanında yeni yerleşim alanını kısa sürede oluşturup şehrin güvenli zeminlerde güvenli yapılarla yükselmesinde de Aziz Duran’ın çalışmaları göz ardı edilemezdi.

Sağlığında hiçbir yere kendisinin adının konmasını istemeyen Başkan Aziz Duran’ın bu şehrin en değerli yerinde kazandırdığı 270 dönümlük Kent Park olarak bilinen Donatım Park’a adının verilmesi isabetli bir karar olmuştur.

Bu kararın alınmasında elbette büyük katkı Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’den geldi.  Başkan Yüce böylesi bir vefa örneği gösterip, Aziz Duran’ın adının yaşatılmasını sağlamakla alkışı gerçekten hak etti…

Ekrem Yüce                                                       Aziz Duran

Bu yazı toplam 95 defa okundu.

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU