Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

Doktor Yaşar Yılmaz’ın doğa ve hayvan sevgisi!25 Haziran 2020 , Perşembe

Akyazı’da doktor denilince ilk akla gelen isimdir Yaşar Yılmaz…

Dr. Yılmaz Akyazı’nın yetiştirdiği başarılı ve cana yakınlığı, paraya pula önem vermemesi, kendisine müracaat eden hastalarına ayırım yapmadan mesleğini icra etmesiyle Akyazılılar’ın gönüllerinde taht kurmuş isimlerinden biridir.

Yıllarca Akyazı’da Verem Savaş Dispanseri Başhekimliği ve İlçe Sağlık Müdürlüğü gibi önemli görevler yaptıktan sonra emekliye ayrılan ve şimdilerde açtığı muayenehanesinde Akyazılılar’a sağlık hizmeti vermeye devam eden Dr. Yaşar Yılmaz’ın insan sevgisinin dışında doğa ve hayvan sevgisi de üst seviyededir.

Kuzuluk Orta Mahalle’de bulunan evinin geniş bahçesinde her türlü hayvan yetiştiren ve besleyen Dr. Yılmaz işinden vakit bulduğu tüm boş zamanlarını onlarla birlikte geçirmenin engin mutluluğunu da yaşamaktadır.

“İnsanlarımızın dışında doğaya ve hayvanlara karşı apayrı sevgim var” diyen Yılmaz, evinin bahçesinde beslediği ve yetiştirdiği hayvanlara bizzat kendisinin baktığını, onlarla birlikte olduğunda günün tüm yorgunluğunu üzerinden attığını söyleyerek, o sevgiyi herkesin tatması gerektiğinin de altını çizdi.

Bu yazı toplam 1786 defa okundu.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU